چرا برای پختن کباب, بهتر است کباب پز اتوماتیک بخریم؟

تاریخ انتشار : 2019/08/28

پختن کباب به صورت یکدست و به تعداد زیاد یکی از مشکلات اساسی در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های سنتی بوده است. صنعت به کمک صاحبان رستوران ها آمد. و نوع جدیدی از کباب پز به نام کباب پز تابشی به بازار معرفی شد. 

کباب پز دارای انواع مختلفی است که از آن‌ها برای مصارف خانگی و مصارف صنعتی استفاده می‌شود. 

پختن کباب به روش سنتی

درست کردن کباب به روش سنتی ( روی منقل و ذغال ) گرچه دلچسب است، اما معایبی به همراه دارد. در منزل می‌توان هنوز هم از این روش سنتی استفاده کرد. چون در منازل به طور معمول کباب به تعداد محدودی درست می‌شود. اما در رستوران‌ها و آشپزخانه های صنعتی، این روش دیگر کاربرد ندارد. از نظر علمی طبق تحقیقات صورت گرفته پختن کباب روی ذغال سرطان زاست. از طرفی درست کردن کباب به شیوه قدیمی برای رستوران‌ها دیگر مقرون به صرفه نیست.

معایب پختن کباب به روش سنتی:

 

  • گران شدن ذغال: برای  درست کردن کباب به تعداد زیاد نیاز به ذغال فراوان وجود دارد. که با توجه به گران شدن این محصول، هزینه تمام شده کباب گران خواهد شد.
  • از طرفی دیگر درست کردن کباب روی منقل ذغالی نیاز به فضای باز دارد. چون با ریختن چربی گوشت روی ذغال دود فراوان تولید می‌شود. اکثر رستوران‌ها فضای آزاد و لازم برای پخت کباب را ندارند.
  • احتمال آسیب دیدگی هنگام درست کردن کباب روی منقل بیشتر است. احتمال سوختگی برای افراد وجود دارد.
  • عدم پخت کباب به صورت یکسان و یک دست

 برای درست کردن کباب روی منقل حتما لازم است، یک نفر مواظب کباب‌ها باشد. و برای اینکه کباب ها به صورت کامل پخته شوند. سیخ کباب ها باید مرتب چرخانده شود. در آخر، امکان دارد بعضی از قسمت‌های کباب پخته نشوند یا بسوزند.

انواع کباب پز تابشی

دو نوع کباب پز تابشی وجود دارد. یک نوع کباب پز تابشی دستی که حرارت از بالا به کباب ها می‌رسد. و همچنان به یک فرد برای چرخاندن سیخ کباب نیاز است. نوع دیگر کباب پز تابشی اتوماتیک است. در این نوع کباب پز دیگر نیازی به چرخاندن سیخ کباب توسط فرد نیست.

کباب پز تابشی دستی

پخت کباب با دستگاه کباب پز تابشی دستی بسیار راحت تر از پخت کباب به شیوه سنتی است. این کباب پز دیگر نیازی به ذغال نداشت. در نتیجه هنگام پخت دود تولید نمی‌کند. و نیازی به فضای آزاد ندارد. با استفاده از این کباب پز می‌توان به راحتی در فضای آشپزخانه کباب تولید کرد. اما همچنان یک مشکل باقی می‌ماند. آن هم اینکه هنگام کار با این دستگاه کباب پز دستی حتما باید نیرویی وجود داشته باشد تا سیخ های کباب را بچرخاند.

مزایا استفاده از کباب پز تابشی اتوماتیک

برای رفع همه موارد گفته شده در بالا تکنولوژی وارد صنعت آشپزخانه صنعتی شد. و دستگاه کباب پز تابشی  اتوماتیک طراحی و تولید شد. استفاده از کباب پز تابشی اتوماتیک مشکلات درست کردن کباب به روش قدیمی را حل کرد. برای کار با کباب پز تابشی اتوماتیک نیاز به نیروی ماهر نبود. چون حرارت از دو طرف به کباب‌ها می‌رسد، دیگر لازم به چرخاندن سیخ کباب ها وجود ندارد. از طرفی پخت تعداد زیادی سیخ کباب به صورت یکدست و همزمان امکان پذیر شد. همچنین کباب پز تابشی دارای ایمنی بالا است. دستگاه به نحوی طراحی شده است که پخت کباب را بدون دود صورت می‌گیرد. 

به همین دلایل کباب پز تابشی اتوماتیک توانست سریع جای خود را در آشپزخانه‌های صنعتی باز کند. و مورد استقبال قرار گرفت. دستگاه کباب پز صنعتی نیز انواع مختلفی دارد. 

 

با ورود تکنولوژی به آشپزخانه‌های صنعتی تجهیزات اتوماتیک برای تهیه و پخت کباب طراحی شد. تجهیزات که به فرایند تهیه کباب سرعت بخشیدند. و سبب شدند این غذای خوشمزه با رعایت اصول کامل بهداشتی تهیه شود.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

چرا برای پختن کباب, بهتر است کباب پز اتوماتیک بخریم؟
 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد