استفاده از این تجهیزات رستوران و آشپزخانه صنعتی، رستوران شما را متحول خواهد کرد

تاریخ انتشار : 2019/10/14

امروزه تکنولوژی همانطور که به کمک بسیاری از صنعت‌ها آمده است و آن ها را مدرن کرده است، به صنعت آشپزی نیز راه یافته است. امروزه محصولاتی را در حوزه تجهیزات رستوران مشاهده می‌کنیم که می‌تواند آشپزخانه‌ها را مدرن نماید. این تجهیزات استاندارد، نه تنها سبب کاهش بسیاری از هزینه‌ها در آشپزخانه های صنعتی و رستوران‌ها شده است، بلکه از نظر انرژی و زمان نیز صرفه جویی قابل توجهی را در برداشته است. استفاده از تجهیزات رستوران مدرن عملکرد رستوران را در ارائه خدمات به مشتریان بسیار تحت تاثیر قرارداده است.

 

رستوران‌های ایرانی در گذشته

در ایران بسیاری از رستوران‌ها همچنان  از روش‌های سنتی  برای آماده سازی غذا و پخت و پز آن استفاده می‌کنند. با توجه به رشد مشتریان و افراد مشتاق به غذاخوردن در بیرون از منزل این روش‌ها دیگر پاسخ گوی رستوران ها نخواهند بود. استفاده از اجاق گاز و دیگ آلومینیوم برای پخت برنج مدتهاست به تاریخ پیوسته است. فر‌های جدیدی برای پخت و پز انواع غذا روانه بازار شده است، که سرعت پخت را به حداقل می‌رسانند.  هنوز بسیاری از رستوران‌ها و کبابی‌ها از دست برای سیخ گیری کباب استفاده می‌کنند. که نه بهداشتی است نه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود. هنوز هم برای پخت کباب به سراغ زغال می‌رویم، که از نظر علمی ثابت شده است سرطان زاست.

در سال‌های اخیر رستوران داران ایرانی نیز این واقعیت را درک کرده اند، که برای رشد و پیشرفت رستوران نیازمند تجهیز آشپزخانه صنعتی با تجهیزات استاندارد، جدید و مدرن هستند. در نتیجه آن‌ها نیز به فکر ایجاد تحول در رستوران خود شدند. تغییر و تحولی که حتی روی آماده سازی کباب یک غذای اصیل ایرانی نیز اثرات مثبتی گذاشت.

اولین غذایی  که در منوی یک رستوران ایرانی به چشم می‌خورد کباب کوبیده است. کباب کوبیده پر طرفدارترین غذای ایرانی است. که مراحل آماده سازی و پخت آن به صورت سنتی کاملا زمان بر و  پرهزینه است.

نحوه تهیه کباب کوبیده در گذشته

در گذشته برای تهیه کباب کوبیده  گوشت را با استفاده از ساطور یا چاقوی تیز به قدری خرد می‌کردند، تا به حالت گوشت چرخ کرده تبدیل شود. سپس با استفاده از دست گوشت و ادویه ها را ورز می‌دانند. بعد از انجام این کارها حالا نوبت به سخت ترین کار ممکن می‌رسید; سیخ گیری کباب آن هم به تعداد زیاد.  در آخر نوبت به پخت کباب می‌رسد. آماده کردن منقل ذغالی با آن همه دود چه کار وحشتناکی است. بیماری مشترک همه این مراحل دست درد و مچ درد بود. که در طولانی مدت منجر به بیماری به نام مچ درد یا سندروم تونل کارپال شود.

تجهیزات رستوران جدید برای پخت کباب کوبیده

خوشبختانه تکنولوژی به کمک ایرانی‌ها و این غذای محبوب نیز آمده است. تجهیزات استاندارد و جدید برای تهیه و پخت کباب طراحی شده است که باعث تحول شگرف در فرایند آماده سازی کباب کوبیده ایرانی شده است. در ادامه شما را با این تجهیزات آشنا خواهیم کرد.

  1. چرخ گوشت صنعتی
  2. میکسر
  3. میز کار
  4. دستگاه کباب زن اتوماتیک (کوبیده زن صنعتی)
  5. کباب پز تابشی دستی یا کباب پز تابشی اتوماتیک
  6. سیخ شور اتوماتیک

تجهیز آشپزخانه صنعتی با این تجهیزات کمک بسیاری به فرایند تهیه کباب کرد.

چرخ گوشت اولین وسیله در فرایند پخت کباب است. از چرخ گوشت می‌توان برای چرخ کردن پیاز نیز استفاده کرد.

برای مخلوط کردن ادویه ها به همراه پیاز گوشت دستگاه میکسر به وجود آمد، که  کار ورز دهی را به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

برای سیخ گیری کباب دستگاه کوبیده زن یا به عبارتی دستگاه کباب زن طراحی و تولید شد. دستگاهی که به فرایند سیخ گیری کباب سرعت زیادی بخشید.  برای پخت یکنواخت کباب استفاده از دستگاه کباب پز تابشی رونق گرفت. حالا نوبت به تمیز کردن سیخ های کباب می‌رسد. تکنولوژی برای این بخش هم دست به کار شده است و دستگاه سیخ شور اتوماتیک را طراحی و تولید کرده است. استفاده از این تجهیزات مشکل انتقال آلودگی را نیز حل کرد و مردم با اطمینان بیشتری از طعم کباب ناب ایرانی لذت می‌برند.

مجموعه تجهیزات رستوران پویا صنعت

همه این تجهیزات به مدد ورود تکنولوژی به صنعت آشپزخانه رستوران به وجود آمده است. تجهیزاتی که موجب رونق بیشتر رستوران ها شده است.

این تجهیزات توسط تولید کنندگان تجهیزات رستوران طراحی و تولید شده اند و همه آن‌ها ساخته شده توسط نیروی جوان و نخبه ایرانی هستند.

مجموعه تجهیزات رستوران پویا صنعت یکی از مجموعه‌هایی است که با تکیه بر دانش متخصصان بومی خود و باور شعار “ما می‌توانیم “توانسته است خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان موفق تجهیزات رستوران در دنیا مطرح کند.  این مجموعه موفق به تولید اولین دستگاه کباب زن  یا کوبیده زن هیدرولیک شده است. دستگاه همبرگر زن، دستگاه جوجه زن و دستگاه قیمه زن محصولات تولیدی دیگری از این شرکت موفق هستند. تنوع در محصولات،کیفیت عالی دستگاه ها، خدمات پس از فروش گسترده و کارشناسان مجرب باعث موفقیت این شرکت تولیدی برخاسته از دل کویر شده است.

 

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد