بهترین دستگاه کباب زن اتوماتیک

تاریخ انتشار : 2019/06/11

بهترین کباب زن را چگونه تشخیص دهیم؟  بهترین دستگاه کباب زن باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ امروزه در بازار صنعت آشپزی شاهد تنوع زیادی در تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران به ویژه دستگاه کباب زن هستیم. دستگاه کباب زن بهترین وسیله برای تهیه کباب کوبیده در سریع ترین زمان ممکن است. دستگاه کباب زن را با نام های دیگری مانند کوبیده زن و کباب گیر نیز معرفی می‌کنند. این دستگاه توسط شرکت ها و کارخانجات زیادی در دو نوع کباب زن خانگی و کباب زن صنعتی طراحی و تولید شده است. در نتیجه شاهد انواع گوناگون دستگاه کباب زن هستیم.

انتخاب بهترین کباب زن از بین این همه تنوع کار دشواری است. در این مقاله سعی داریم شما در انتخاب یک کباب زن صنعتی خوب راهنمایی کنیم.

دستگاه کباب زن صنعتی و خانگی

این تجهیزات به دو نوع کباب زن خانگی و کباب زن صنعتی  تقسیم می‌شود. عملکرد و کارایی این دستگاه ها . کارایی آن ها با هم تفاوت عمده ای دارد.

دستگاه کباب زن خانگی:

همانطور که از نام آن پیداست, این دستگاه برای استفاده در خانه طراحی و تولید شده است. کباب کوبیده از دیرباز غذای محبوب ایرانی ها بوده است. و برای پذیرایی نهار یا شام و همچنین در مکان های تفریحی اغلب مردم, ترجیح می‌دهند کباب کوبیده درست کنند. در واقع درست کردن کباب کوبیده دلیلی برای دور هم جمع شدن خانواده ها می‌باشد. اما تهیه و پخت کباب کوبیده در منزل کار بسیار سختی است. مخصوصا زمانی که نوبت به سیخ گیری کباب می‌رسد. چون اگر سیخ گیری به درست انجام نشود, کباب ها از روی سیخ می‌ریزد. همچنین در سیخ گیری با دست نمی‌توان کباب ها را یکدست و هم وزن آماده کرد. و کباب ها از نظر ظاهری زیاد شکیل و مرتب نیستند. برای رفع این مشکلات, دستگاه کباب زن خانگی تولید شد.

مزایای این دستگاه:

با استفاده از این دستگاه,  سیخ گیری کباب راحت تر شد. و کباب ها با سرعت بیشتری آماده می‌شدند. چون کباب ها به صورت یکدست سیخ گرفته می‌شوند,  کباب ها دیگر روی منقل یا کباب پز خانگی نمی‌ریختند یا به اصطلاح وا نمی‌روند. ابعاد این کباب زن ها طوری طراحی شده است, که بتوانند در محیط منزل یا باغ به راحتی مورد استفاده قرار گیرند. این دستگاه به راحتی قابل حمل و جا به جایی است. کار کردن با این دستگاه نیز بسیار آسان است. از این دستگاه می‌توان زمانی استفاده کرد,  که باید حداکثر ۶۰ سیخ را آماده کرد. البته این موضوع به سرعت فردی که با دستگاه کار می‌کند, بستگی دارد. برای تهیه سیخ های کباب در حجم بالاتر از این مورد, دستگاه کباب زن خانگی پیشنهاد نمی‌شود. کباب زن خانگی در انواع مختلف کباب زن دستی و کباب زن خانگی برقی در بازار وجود دارد.

دستگاه کباب زن صنعتی:

تهیه و سرو کباب کوبیده در منزل با رستوران تفاوت زیادی دارد. در منزل برای افراد یک خانواده,  به تعداد مشخص و محدود کباب تهیه می‌شود. اما در رستوران باید برای افراد زیادی با سلیقه های متفاوت از هم غذا تهیه شود. همچنین تعداد کباب های سرو شده در رستوران به مراتب بالاتز از منزل است. برای افزایش سرعت در فرایند تهیه و پخت کباب دستگاه کباب زن صنعتی وارد صنعت آشپزی شد. با استفاده از این دستگاه سرعت سیخ گیری و آماده سازی کباب افزیش چشمگیری داشت. این دستگاه با تنوع زیاد و در ابعاد متفاوت طراحی و تولید شد.

مزایای این دستگاه:

ظرفیت بالای سیخ گیری در یک ساعت سبب شده است, که این دستگاه به راحتی و خیلی سریع وارد آشپزخانه های صنعتی شود. در این دستگاه سیخ گیری کباب کاملا بهداشتی انجام می‌شود. چون در کباب زن صنعتی برخلاف کباب زن خانگی دست دخالت مستقیمی ندارد. سیخ گیری یک دست و یکسان کباب با این دستگاه باعث پخت بهتر کباب می‌شود. افزایش راندمان کیفی و کمی رستوران یا آشپزخنه صنعتی, دلیل استفاده از این دستگاه در آشپزخانه های صنعتی شده است.  کاهش هزینه نیروی انسانی‌, صرفه جویی در زمان, بهینه سازی مصرف انرژی از جمله دیگر مزایای استفاده از این دستگاه می‌باشد.

ویژگی های بهترین کباب زن

هنگام خرید یک این دستگاه باید دقت زیادی کرد. چون برای خرید این دستگاه هزینه ای پرداخت شده است. اگر در انتخاب خود دقت نداشته باشید, هزینه های جبران ناپذیری برای کسب  و کار شما به وجود می‌آورد.

برای انتخاب یک کباب زن خوب باید به موارد زیر توجه کنید.

 • در ابتدا به میزان مصرف انرژی در دستگاه توجه کنید. هر چقدر میزان مصرف آب, برق پایین تر باشد, صرفه جویی و در نتیجه کاهش هزینه ها بیشتر می‌شود.
 • جنس بدنه دستگاه نیز مهم است.
 • نوع سیستم دستگاه بسیار مهم است.دستگاه دارای سیستم هیدرولیکی یا سیستم گیربکسی است.
 • جنس قالب دستگاه را مد نظر قرار دهید. قالب­ های دستگاه­های کباب گیر یکی از مهم­ترین قسمت­های دستگاه می‌­باشد, که باید بدان توجه کرد. چراکه تاثیر فوق العاده زیادی بر کیفیت کباب حاصله دارد. 
 • کیفیت قطعات به کار رفته در دستگاه باید عالی باشد. اگر قطعات از کیفیت پایینی برخوردار باشند, به مرور زمان دستگاه دچار مشکل می‌شود. و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. حتی در بعضی موارد قطعات  نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.
 • دستگاه قابلیت تنظیم وزن, ابعاد و شکل مختلف برای کباب راداشته باشد. دستگاه باید  بتواند خیلی سریع وزن کباب را تنظیم کند.
 • برای استفاده از دستگاه نیاز به تخصص و نیروی ماهر وجود نداشته باشد. یک فرد ساده بتواند به راحتی با دستگاه کار کند.
 • ایمنی در دستگاه کباب زن به طور کامل رعایت شده باشد. دستگاه مجهز به شمارشگر اتوماتیک ، کلید قطع اضطراری و سیستم تنظیم فشار باشد.
 • هنگام خرید یک دستگاه یکی از عوامل که همیشه مد نظر است قیمت مناسب دستگاه است. باید بتوان با کمترین هزنه بهترین دستگاه را خرید کرد.
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش را فراموش نکنید.
 • ظرفیت سیخ گیری بالا: یک کباب زن خوب باید بتواند در یک ساعت تعداد زیادی سیخ کباب را به صورت یکدست و هم وزن آماده کند.
 • کم صدا: برای حفظ آرامش کارکنان و جلوگیری از آلودگی صدا, دستگاه بادی دارای کمترین میزان صدا در هنگام کار باشد.

انواع سیستم در کباب زن صنعتی

در پاراگراف قبل یکی از نکات برای بهترین کباب زن, نوع سیستم کباب زن بود . در این بخش شما را با تفاوت های این دو سیستم آشنا می‌کنیم. انواع کباب زن با دو نوع سیستم گیربکسی و هیدرولیک کار می‌کنند. این دو سیستم با هم دارای تفاوت هایی هستند. در ابتدا کباب زن با سیستم گیربکسی تولید شد. اما بعد از آن برای ارتقا کباب زن و همچنین رفع معایب کباب زن با سیستم گیربکسی, کباب زن با سیستم هیدرولیک طراحی شد.

کباب زن با سیستم گیربکسی:

در سیستم گیربکسی, قطعات داخل دستگاه روغن کاری نمی‌شوند, در نتیجه استهلاک دستگاه بیشتر شده و دستگاه طول عمر کمتری دارد. در سیستم گیربکسی سرعت دستگاه نسبت به سیستم هیدرولیک پایین تر است. یکی از معایب بزرگ سیستم گیربکسی این است که, چون گوشت از وسط قالب تزریق می‌شود, در هنگام پخت کباب به دو تکه تقسیم می‌شود. کباب زن هیدرولیکی نسبت به کباب زن گیربکسی دارای امکانات بیشتری است.

کباب زن با سیستم هیدرولیکی:

در این سیستم قطعات داخلی روغن کاری می‌شوند,  که این مورد سبب افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد. همچنین در این سیستم,  تزیق گوشت از گوشه قالب صورت می‌گیرد, که باعث می‌شود گوشت هنگام پخت کاملا یکدست باشد. در این سیستم تایمر تزیرق گوشت روی دستگاه تعبیه شده است تا تغییر وزن کباب روی قالب به راحتی انجام شود.

اگر قصد خرید کباب زن را دارید, پیشنهاد می‌شود که بخش سوالات متداول کباب زن را با دقت مطالعه نمایید تا بتوانید کباب زن مناسبی را انتخاب و خرید کنید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

بهترین دستگاه کباب زن اتوماتیک
 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد