اولین رکن راه اندازی رستوران داشتن آشپزخانه با کیفیت است.

تاریخ انتشار : 2017/01/11

راه اندازی رستوران و یک آشپزخانه صنعتی، شاید آرزوی بسیاری از افراد باشد. یک رستوران خوب علاوه بر محل مناسب و پرسنل مجرب و متعهد، نیازمند آشپزخانه با کیفیت است. در انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران باید دقت زیادی به خرج داد.

 بی شک آشپزخانه صنعتی با کیفیت، اولین رکن یک رستوران است. بسیاری از رستوران‌داران، هنگام راه اندازی رستوران، بیش از هر چیز به زیبایی فضای سرو غذا و معماری آن توجه می‌کنند، در صورتیکه طراحی و چیدمان آشپزخانه و به کارگیری تجهیزات مناسب و با کیفیت، شامل اصول و روش‌های دقیق و استانداردی است که اگر رعایت نشوند، هزینه‌های رستوران را بالا می‌برند. پس بهتر است قبل از هرچیز ابتدا آشپزخانه رستوران را با دقت و ظرافت خاص تجهیز کنید.

 

 

 خرید تجهیزات آشپزخانه مناسب و کارآمد که هزینه معقولی نیز داشته باشد و همچنین کمترین نیاز به تعمیر و تعویض را داشته باشد، امری حیاتی در ابتدای شروع فعالیت و راه اندازی رستوران است.

اهداف تجاری رستوران

قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای یک رستوران، لازم است که اهداف تجاری خود را در مورد غذاهای رستوران تعیین کنید.‌ ابتدا باید در مورد منوی رستوران و حجم خروجی غذا تصمیم بگیرید. درمنوی شما غذای ملل نیز وجود دارد یا فقط غذای سنتی سرو خواهید کرد؟ در روز آمادگی پذیرایی از چه تعداد افرادی  را دارید؟ میانگین غذای آماده شده و پخته شده چه قدر است؟ زمانی که به همه این سوالات جواب دادید می‌توانید در مورد تجهیزات مورد نیاز تهیه این منو، به نتیجه برسید. تصویر کلی از منوی نهایی، دستورالعمل اول برای شروع یک رستوران است.

در نهایی سازی منوی رستوران آینده نگری را نیز در نظر بگیرید، شاید در طرح توسعه رستوران اضافه کردن سوپ، سالاد یا انواع سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا و غذاهای فست فودی نیز مورد توجه شما قرار گیرد، برنامه ریزی دقیق می تواند جلوی هزینه های سرسام آور تغییر تجهیزات و ساخت و ساز را بگیرد.

برای راه اندازی یک رستوران موفق سعی کنید در ابتدا برنامه ای دقیق تدوین کنید. با این کار هیچ موردی از قلم نمی‌افتد. در نتیجه جلوی هزینه های اضافی گرفته خواهد شد.

قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران اهداف تجاری خود از راه اندازی رستوران را مشخص کنید.
اهداف تجاری رستوران

چرا طراحی دقیق آشپزخانه صنعتی در راه اندازی رستوران مهم است؟

برای  راه اندازی رستوران و  طراحی آشپزخانه با کیفیت باید به چند نکته توجه کرد. 

راحتی پرسنل و کارمندان اشپزخانه: فضای آشپزخانه باید به نحوی طراحی شده باشد که کارمندان بتوانند آزادانه در آن تحرک داشته باشند بدون اینکه برای هم مزاحمتی ایجاد کنند. راحتی و آرامش کار کارمندان تاثیر بسزایی در کیفیت و کارایی رستوران دارد.

بهره وری انرژی:  قبل از هر اقدامی باید موضوع بهره وری انرژی در فضای آشپزخانه صنعتی را در نظر گرفت. چون این کار سبب صرفه جویی در مصرف انرژی  و همچنین صرفه جویی پولی خواهد شد. در طراحی سعی کنید تجهیزات نگه داری را از تجهیزات پخت با فاصله قرار دهید. اکثر تجهیزات پخت و پز را در کنار هم و نزدیک به هم قرار دهید.

احترام به احساسات مشتریان: سعی کنید چیدمان آشپزخانه به گونه ای باشد که مشتریان بتوانند فضای آشپزخانه را ببینند. ای کار باعث ترغیب بیشتر مشتریان خواهد شد. و از نظر روان شناسی روی مشتریان تاثیری مثبتی خواهد گذاشت.

رعایت ارگونومی در طراحی: ارگونومی علمی است که در آن سعی شده است,  با توجه به با توجه به علاقه مندی انسان ها  و همچنین توانایی فیزیکی و جسمی افراد, دستگاه ها, محیط کار و مشاغل را طراحی کنند. در چیدمان آشپرخانه صنعتی باید به این اصل توجه خاصی کرد. زیرا اگر کارمند آشپزخانه بتواند در یک جا بایستد و تمامی وظایف خود را انجام دهد, این کار سبب رشد راندمان کاری در محیط آشپزخانه صنعتی خواهد شد. 

از آن جایی که آشپزخانه با کیفیت نقش اساسی و مهمی را در موفقیت یک رستوران یا آشپزخانه صنعتی را دارد,  رعایت همه نکات ذکر شده در بالا می‌تواند سبب رشد رستوران یا آشپزخانه صنعتی شود.

برای طراحی آشپزخانه با کیفیت باید به مواردی مانند بهره وری انرژی‌, احترام به مشتریان و رعایت ارگونومی توجه کرد.
طراحی دقیق آشپزخانه صنعتی

 تجهیزات آشپز خانه های صنعتی

 تجهیزات آشپز خانه های صنعتی برای راه اندازی رستوران متناسب با نوع کاربردشان در دسته بندی زیر قرار می گیرند:

تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران متناسب با نوع کاربردشان به دسته های تقسیم می‌شوند
تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت  با سابقه ای درخشان و ارائه مشاوره تخصصی در زمینه تجهیزات آشپز خانه های صنعتی شما را در خرید تجهیزات مرغوب, استاندارد و با هزینه ای مناسب یاری می دهد. بی شک انتخاب محصولات با کیفیت با هزینه اولیه بالاتر به دلیل کاهش هزینه های مربوط به تعمیر، سرویس و نگهداری در دراز مدت مقرون به صرفه می باشد.

به کار گیری تجهیزات و ماشین آلات اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می تواند هزینه ها را به علت کاهش نیروی انسانی کم کند. و همچنین سبب صرفه جویی در زمان و مصرف انرژی شود.

تیم این گروه تولیدی متشکل از افراد با تجربه و تحصیل کرده, متخصص و با دانش است که در تمامی مراحل راه اندازی آشپزخانه صنعتی, راه اندازی رستوران,  راه اندازی کافی شاپ و یا راه اندازی فست فود همراه شما خواهد بود.

آنچه ما را متمایز می سازد تعهد ما در ارائه خدمات پس از فروش است. برای ما فروش پایان یک معامله نیست، بلکه آغاز یک تعهد است. محصولات گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت دارای دوازده ماه گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش است. 

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام  شرکت دنبال نمایید.

اولین رکن راه اندازی رستوران داشتن آشپزخانه با کیفیت است.

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد