طراحی و ساخت انواع قالب کباب زن

تاریخ انتشار : 2019/04/20

قالب کباب یکی از مهم ترین قطعات دستگاه کباب زن | کباب گیراتوماتیک است. هر چقدر قالب کباب تولید شده با کیفیت تر باشد, سیخ گیری کباب با دستگاه کباب زن راحت تر خواهد بود. قبلا همه قالب ها در یک اندازه تولید می‌شد اما امروزه قالب کباب دارای تنوع زیادی شده است. قالب کباب در  وزن ها و طول های متفاوتی طراحی شده اند. 

جنس قالب ازچیست؟

روکش یا از جنس سرامیک است یا تفلون که این هم وابسته به سفارش مشتری است اما بهتر است بدانید کیفیت سرامیک از تفلون بهتر و همچنین گرانتر است. 

اکثر قالب های موجود در بازار از طریق ریخته گری ضایعات آلومینیوم ساخته می شوند که به مرور زمان در قالب ها تخلخل ایجاد می شود و منافذ بازی روی روکش ایجاد می شود و گوشت در منافذ باز قالب گیر می کند که این گوشت در قالب می ماند و بو می گیرد و تمیز کردن ان سخت است. همچنین گوشت به قالب می چسبد و فرم و شکل کباب بهم می ریزد.

چرا طراحی دقیق و صحیح قالب مهم است؟

زیرا قالب کباب با کیفیت کباب در ارتباط مستقیم هستند. اگر قالب  به درستی طراحی و ساخته نشده باشد, بر کیفیت کباب اثر مستقیمی دارد. به طور مثال این امکان وجود دارد که گوشت به قالب بچسبد. اگر وزن و طول قالب  متناسب با هم طراحی نشده باشد, این موضوع بر شکل, ظاهر, و حتی نحوه پخته شدن مناسب کباب تاثیر می‌گذارد. 

ابعاد قالب کباب زن چگونه مشخص می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ابعاد قالب شامل وزن, طول و ارتفاع بنا به درخواست و سفارش مشتری طراحی ‌می‌شود. اما همان طور که قبلا گفته شد باید بین همه این موارد تناسب رعایت شود. به طور مثال کبابی به وزن ۱۰۰ گرم نمیتواند دارای طولی بیش ۱۰۰ سانتی متر باشد.

فرایند طراحی انواع قالب دستگاه کباب زن

ساخت قالب  به صورت دقیق  و حرفه ای کار بسیار پیچیده ای است. قالب های کباب زن اتوماتیک پویاصنعت با نرم افزار به صورت تخصصی و دقیق طراحی می شوند و سپس از شمش درجه یک آلومینیوم با دستگاه فرز CNC و با روکش سرامیک ساخته می شوند.

قالب کباب زن قابل تعمیر است!

قالب های کباب زن به مرور زمان دچار استهلاک می‌شوند. در نتیجه نیاز به تعمیر و در بعضی موارد تعویض دارند. در صورتی که بتوان قالب را با روکش مناسب دوباره به حالت قالب  استاندارد تبدیل کرد, دیگر نیازی به تعویض قالب دستگاه نیست.

لازم به ذکر است در بعضی از دستگاه امکان تعویض قالب وجود ندارد. یا فرایند تعویض قالب کاری بسیار پیچیده و دشواری است.

انواع قالب های طراحی شده توسط پویا صنعت

قالب های کباب در پویا صنعت از ۶۰ تا ۵۰۰ گرم طبق سفارش ساخته می شوند. ۴۰۰ گرم به بالا برای کباب بناب است.البته با هر ابعاد و وزنی ساخت قالب منطقی نیست. ممکن است قالب مورد نظر یک مشتری دارای طول زیاد و عرض و ضخامت کم باشد، در اینصورت کباب نازک می شود و هنگام پخت سفت و خشک می شود.

قالب های کباب گیر مدل ps400 ، وزن ۶۰ گرم تا ۱۲۰ گرم کباب را با هر ابعادی ساپورت می کنند اما اگر وزن مورد نظر مشتری بیشتر از ۱۲۰ گرم باشد و بخواهد دستگاهش همان مدل ps400  باشد، دستگاه سفارشی می شود چون باید ابعاد و بدنه دستگاه بزرگتر شود تا قالب ۱۲۰ گرم به بالا را ساپورت کند.

اما راه حل بهتر سفارش مدل های دیگر است. مدل های ps 700 , p600, ps 500  تا ۲۲۰ گرم کباب در هر ابعادی را ساپورت می کنند اما اگر بخواهید وزن کباب بیشتر از ۲۲۰ گرم باشد این سه مدل هم سفارشی می شوند و طبق سفارش و ابعاد ساخت این مدل ها نیز تغییر می کند.

در این موارد کارشناسان پویا صنعت شما را برای سفارش بهترین قالب طبق نیاز شما راهنمایی می کنند.

انواع قالب ها :

 • قالب کباب گیر ۶۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۸۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۱۰۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۱۲۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۱۴۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۱۶۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۱۸۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۲۰۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۲۵۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۳۰۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۳۵۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۴۰۰ گرمی
 • قالب کباب گیر ۵۰۰ گرمی

این قالب ها در کوتاهترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به شما تحویل داده می شود.

شرکت پویا صنعت تولید کننده قالب های اختصاصی و سفارشی برای انواع دستگاه های کباب زن صنعتی

گروه تولیدی پویا صنعت با سال ها تجربه در زمینه تولید تخصصی دستگاه های خط کباب و با بهره گیری از پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات صنعتی و با به کارگیری کادری مجرب و توانمند اقدام به طراحی و تولید انواع قالب های صنعتی به ویژه قالب های دستگاه های کباب گیر اقدام نموده است.

گروه تولیدی پویا صنعت فارغ از توجه به نام برند دستگاه های کباب زن شما قالبی مناسب و متناسب با سفارش مشتری را تولید می کند. این گروه همواره سعی در خشنودی  و رضایت مشتری داشته است.

این طراحی در زمانی کوتاه و با کیفیت مناسب به شما تحویل داده خواهد شد.

ما کیفیت و رضایت شما را تضمین خواهیم کرد.

سایر خدمات گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت با هدف جلب رضایت مشتری, خدمات پس از فروش خود را به صورت گسترده ارائه می دهد. همچنین این گروه اقدام به تعمیر انواع دستگاه کباب زن  و طراحی و ساخت انواع قالب پت اقدام نموده است.

“فروش, آغاز تعد ماست” شعار گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت است. 

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

طراحی و ساخت انواع قالب کباب زن
 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد