راه اندازی آشپزخانه رستوران

تاریخ انتشار : 2019/04/01

 برای راه اندازی آشپزخانه رستوران  باید به موارد و نکات زیادی توجه شود. تمامی این مراحل باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود. تمامی این مراحل از کسب مجوزهای لازم تا تجهیز آشپزخانه مدرن یک رستوران باید با برنامه ریزی و مشاوره انجام شود. نباید از این نکته غافل شویم, که تخصیص فضای مناسب برای رستوران, جداسازی آشپزخانه و سالن رستوران, انتخاب منوی مناسب, انتخاب پرسنل با تجربه و متخصص, بررسی دقیق رقبا, طراحی و چیدمان و دکور هرچند مهم و اساسی به نظر می‌رسند. اما غافل شدن از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب می‌تواند, اقدامات قبلی را تحت تاثیر خود قرار دهد. انتخاب تجهیزات رستوران مدرن یکی از عوامل رشد و بالندگی یک رستوران است.

رازهای موفقیت یک رستوران مدرن

امروزه راه اندازی رستوران به یکی از مشاغل پرطرفدار تبدیل شده است. همچنین این صنعت به عنوان یکی از صنعت های پر درآمد و پرسود در دنیا به شمار می‌رود. هر روزه شاهد افتتاح و راه اندازی رستوران جدید در گوشه ای شهرمان هستیم. و به همین دلیل بازار رقابتی شدیدی در این حرفه به وجود آمده است. از نظر خیلی از افراد رستوران داری, حرفه ای ساده و پر درآمد به نظر می‌رسد. اما با توجه به وجود تعداد زیادی رستوران,  شما  برای برند شدن و قرار گرفتن نام رستوران خود در این بازار باید قوانین را خوب بدانید. و قوانین را رعایت کنید.

مهمترین قوانینی که دراداره رستوران خود باید خوب بدانید و رعایت کنید:

 • نوع غذا, نوع سرویس دهی و نوع رستوران خود را به صورت کامل مشخص کنید.
 • مشتریان خود را به طور دقیق بشناسید.
 • در منوی غذایی خود و نوع سرویس دهی خلاق باشید.
 • برای مشتریان خود ارزش قايل شوید چون امروزه مشتریان بسیار حساس و پرتوقع هستند.
 • کیفیت غذا و سرویس دهی را فراموش نکنید.
 • با مشتریان جذاب وگیرا برخورد کنید
 • در انتخاب تجهیزات آشپزخانه رستوران دقت کنید.
 • محیط و فضای سالن رستوران را با توجه به سلیقه مشتری طراحی کنید.
 • منوی غذایی رستوران خود را با توجه به منطقه جغرافیایی انتخاب کنید.

عدم برنامه ریزی درست و دقیق در راه اندازی آشپزخانه رستوران باعث شکست شما در سال اول خود خواهد شد.

آمارها نشان می‌دهد تعداد رستوران ها در کشورهای مختلف روز به روز در حال افزایش است. به طوری که در آمریکا بیش از یک میلیون رستوران وجود دارد. اما به نظر شما همه این رستوران ها موفق هستند؟ پاسخ, خیر است. مهم ترین عامل شکست رستوران‌ها در سال اول راه اندازی آن‌ها, عدم برنامه ریزی صحیح و درست می‌باشد. عدم توجه به مواردی که قبلا ذکر شده است می‌تواند باعث شکست شما در شروع کارتان شود. برای راه اندازی رستوران باید از تجربه و  مشاوره افراد خبره و با سابقه که سرد و گرم کار را چشیده اند, بهره برد.

عوامل موثر در نوع تجهیز یک آشپزخانه مدرن!

بی شک  تجهیز آشپزخانه صنعتی یک رستوران به تمامی امکانات مورد نیاز بسیار پرهزینه و گاهی غیر ممکن است. عوامل متعددی در نحوه تجهیز آشپزخانه رستوران موثر است.  نوع منوی رستوران و کیفیت غذایی آن, موقعیت مکانی رستوران و همچنین میزان فضای رستوران همه این موارد, عوامل موثری در انتخاب تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه مدرن شما است. 

نوع طراحی و چیدمان تجهیزات در یک آشپزخانه مدرن باید به نحوی باشد, که کارمندان و پرسنل در آن به راحتی به انجام وظایف خود بپردازنند. همین نکته ساده سبب بالا رفتن راندمان کاری خواهد شد.

مهم ترین شاخص‌های تجهیزات آشپزخانه صنعتی یک رستوران!

مشتریان شما علاقه مند هستند تا فرایند تهیه غذا را به صورت کامل مشاهده کنند. همین نکته خود باعث جلب رضایت مشتری و همچنین اثر روان شناسی مثبت روی مشتریان و رونق رستوران شما خواهد شد. بی تردید اگر بخواهید از این نکته به عنوان تبلیغی برای رستوران خود استفاده کنید. باید ازتجهیزات مدرن, بهداشتی و شیک استفاده کنید.

تجهیزات انتخابی شما باید بر اساس نیاز رستوران شما خریداری شده باشد. نیاز رستوران بر اساس منوی غذایی, فضای آشپزخانه و همچنین ظرفیت پذیرایی رستوران شناسایی شده باشد.

اما لازم به ذکر است,  برای انتخاب تجهیزات, باید میزان بودجه را هم در نظر گرفت. هر قدر بتوان با کم ترین هزینه بهترین تجهیزات را خریداری کرد, از نظر اقتصادی و صرفه جویی به نفع فرد خواهد بود. از سویی پیدا کردن تجهیزاتی با چنین شرایطی خود چالشی دیگر است. که بی تردید جای خالی یک فرد با سابقه و متخصص در این حوزه را به وضوح نمایان می سازد.

 راحتی و سهولت استفاده از تجهیزات یکی دیگر از شاخص های مهم و مناسبی است.  که باید به آن توجه ویژه ای کرد. هر چقدر دستگاه ساده تر و کاربردی تر باشد, باعث می‌شود که پرسنل بتوانند به راحتی با آن کار کنند. و همین امر سبب صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد.

توجه به همین نکات ظریف و ساده سبب افزایش بازدهی و راندمان کاری رستوران خواهد شد.

راه اندازی آشپزخانه رستوران از صفر تا صد

 گروه تولیدی تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران پویا صنعت توانسته است; خود را به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان و تولید کنندگان در زمینه تجهیزات آشپرخانه صنعتی و رستوران به یک برند  تبدیل کند.

 

با توجه به اینکه انتخاب صحیح تجهیزات در بالابردن راندمان کیفی و کمی رستوران نقش مهمی را ایفا می کند, این شرکت سعی کرده است, با بهره گیری از کارشناسان متخصص و پس از بازدید از محل با توجه به نیاز مشتری, با در نظر گرفتن فضای فیزیکی رستوران و میزان سرمایه اقدام به تهیه تجهیزات مناسب برای رستوران شما می‌نماید.

گروه تولیدی تجهیزات رستوران پویا صنعت در جهت کسب رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود, تیم کاملی از متخصصان و خبرگان این حوزه را در کنار هم گرد آورده است. طراحی رستوران, نحوه چیدمان تجهیزات, آموزش توسط بهترین سرآشپزان ایرانی, تهیه لیست منوی غذایی متنوع و غیره تنها بخشی از خدمات ما به مشتریان عزیز می‌باشد. گروه تولیدی پویا صنعت در تمامی مرحله تجهیز آشپزخانه رستوران به صورت قدم به قدم همراه و همگام  مشتریان عزیز است .  زیرا باور داریم “فروش, آغاز تعهد ما به مشتری است”

این گروه تولیدی تمام مسائل و نکاتی که در مورد راه اندازی رستوران به صورت حرفه ای باید رعایت شود, را در دستورالعمل اصلی برنامه خود قرار داده است. رضایت مشترین اولویت اصلی این گروه است. ما خود را متعهد به پشتیبانی و خدمات پس از فروش گسترده می‌دانیم.

 

معرفی گروه تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

راه اندازی آشپزخانه رستوران
 

2 دیدگاه برای “راه اندازی آشپزخانه رستوران”

 1. مسعود الهامی گفت:

  سلام
  محصولاتی که خود شرکت تولید میکنه چیه؟

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد