پخش موسیقی در رستوران راهی بسیار آسان و ارزان برای جذب مشتری است.

تاریخ انتشار : 2019/09/01

مدت هاست که مردم از ترکیب غذا و موسیقی لذت می‌برند. در دوران رومیان نوازندگانی در مهمانی‌های شام برای سرگرمی مهمانان موسیقی اجرا می‌کردند. امروزه همراهی موسیقی در هنگام وعده‌های غذایی بسیار متداول است. و موسیقی متنوع تر از گذشته پخش می‌شود. انتخاب موسیقی مناسب نقش اساسی در فروش و جذب مشتریان دارد. اما واقعاً چقدر به موسیقی که در محوطه پخش می‌کنید، توجه می کنید؟ موسیقی هم می‌تواند مشتریان را به سمت رستوران شما سوق دهد و هم  اینکه آن ها را فراری دهد. برای دومی دلایلی زیادی وجود دارد. به طور مثال اگر صدای موسیقی در رستوران بیش از حد بلند باشد، یا اینکه نوع موسیقی با نوع رستوران تطابق نداشته باشد، مشتریان از رستوران شما دلزده خواهند شد. راه اندازی رستوران مانند همه رشته ها و مشاغل برای موفقیت بیشتر نیاز به بررسی های روانشناسی دارد.

ترکیب صحیح دکوراسیون ، غذاها و موسیقی، فضای مناسبی را برای رستوران شما ایجاد می‌کند. که در نتیجه روحیه مشتریان بهتر می‌شود.

موسیقی در رستوران جو و فضای آن را تغییر می‌دهد

موسیقی یک عنصر مهم برای روحیه است. وقتی موسیقی بلند باشد، مهمانان نمی‌تواند به درستی با هم صحبت کنند. در رستوران خانوادگی صدای بلند موسیقی هنگام پخش، قابل قبول نیست. از طرف دیگر پخش موسیقی با صدای بسیار کم (یا حتی بدتر از آن! – ساکت ماندن  سالن رستوران) نقطه ضعف آن رستوران به حساب می‌آید . در فضای رستوران ها موسیقی باعث می‌شود، که مشتریان در فضای مناسب و آرام منتظر آماده شدن غذا باشند و با هم گفتگو کنند.

 فرکانس و حجم موسیقی بر طعم غذا تأثیر می‌گذارد

موسیقی می‌تواند طعم غذاهای شما را دلچسب تر کند. دانشمندان سالهاست که تأثیر موسیقی را بر طعم و مزه غذا بررسی می‌کنند. و دریافته اند که نواختن موسیقی های ملایم و آرام سبب می‌شود، که از دید مشتری غذاها طعم بهتری داشته باشند. وقتی صدای موسیقی بلند باشد، حس مشتری را نسبت به غذا مختل می‌کند. 

گوش دادن به موسیقی در رستوران زمان انتظار را لذت بخش تر می‌کند

طبق تحقیقات علمی، گوش دادن به موسیقی می‌تواند، استرس افراد را کمتر کند. اگر از آهنگ های ملایم استفاده کنید. مشتریان اضطراب کمتری در حین انتظار دارند. اگر رستوران شما شلوغ است، حتما از آهنگ های ملایم  در طول روز استفاده کنید. به این ترتیب انتظار برای مشتریان شیرین تر خواهد شد.

موسیقی بر ریتم غذا خوردن تاثیر دارد.

نوع موسیقی در سرعت خوردن و آشامیدن افراد تاثیر گذار است. اگر موسیقی با ریتم تند پخش شود، افراد سریعتر غذای خود را سفارش می دهند. و با سرعت بیشتری غذا را می‌خورند و محل را ترک می‌کنند. اگر شما یک فضای کوچک دارید، که باید میز ها هرچه سریعتر خالی شوند، از آهنگ هایی با ریتم تند استفاده کنید. اما اگر یک رستوران مجلل دارید: که به خاطر فضای عاشقانه اش معروف است، بهتر است موسیقی را با ریتم ملایم پخش کنید. محققان دریافته اند، زمانی که موسیقی ملایم پخش می‌شود، افراد آرام تر غذای خود را می‌خورند و تمایل بیشتری برای خرج کردن پول و سفارشات دیگر دارند.

به زمان و ساعت پخش موسیقی توجه کنید

پخش موسیقی در رستوران در وعده های غذایی  مختلف:

در زمان صرف صبحانه در رستوران بهتر است، از آهنگ های ملایم استفاده کنید. با این کار افراد روز خود را دلنشین تر آغاز می‌کنند.

برای زمان نهار چون افراد باید به محل کار یا تحصیل خود برگردند، بهتر است از آهنگ های تند تر استفاده کنید.

برای صرف شام بهتر است، در ابتدا کار خود را با یک موزیک آرام و دلنشین شروع کنید و سپس با گذشت زمان ریتم آهنگ ها را تند تر کنید.

مردم از موسیقی به عنوان یک ابزار قدرتمند استفاده می‌کنند.  و رستوران های هوشمند از این ابزار برای کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کنند. رستوران هایی که موسیقی کلاسیک و جاز پخش می‌کنند، به طور اتوماتیک و خودکار از رستوران هایی که موسیقی راک پخش می‌کنند، گران تر هستند. موسیقی به شدت می‌تواند به افزایش فروش رستوران شما کمک کند.

آهنگ و موسیقی مناسب می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. تجربه نشان داده است، که موسیقی فراتر از یاداشت ها است. یک سبک آهنگ می‌تواند بلافاصله شما را به مکان و فضای دیگری ببرد. وقتی مشتریان از رستوران شما بازدید می‌کنند، می‌خواهند تجربه ای جدید کسب کنند.  پخش شدن موسیقی مناسب می‌تواند، حال و هوای مشتریان را تغییر دهد و باعث شود که مشتریان از خوردن غذا لذت بیشتری ببرند.

هنگام راه اندازی رستوران حتما به انتخاب موسیقی مناسب نیز دقت کنید. برای دریافت و مطالعه مقالات بیشتر در مورد رستوران داری و افزایش فروش رستوران مقاله های مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت را دنبال کنید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

پخش موسیقی در رستوران راهی بسیار آسان و ارزان برای جذب مشتری است.
 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد