دستگاه گوشت خرد کن تولیدی دیگر از گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت

تاریخ انتشار : 2019/07/11

دستگاه گوشت خرد کن یا خرد کن گوشت یکی دیگر از تولیدات گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت در سال ۹۸ می‌باشد. این دستگاه  یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران می باشد. از این دستگاه برای خرد کردن گوشت در حجم بالا و زیاد استفاده می‌شود.

چرا نباید در آشپزخانه های صنعتی گوشت را با دست خرد کرد؟

 یکی از مهم ترین و در واقع اصلی ترین مواد اولیه غذایی گوشت است. با اینکه حجم گوشت برای منزل کم است خرد کردن گوشت در منزل کار سختی است. حال تصور کنید در یک رستوران یا آشپزخانه صنعتی که میزان مصرف گوشت روزانه شاید نزدیک به یک تن باشد, خرد کردن و قطعه قطعه کردن گوشت چه کار زمان بر و طاقت فرسایی است؟

درآشپزخانه صنعتی مصرف روزانه گوشت بسیار بالا است. در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی خرد کن گوشت اغلب توسط افراد و پرسنل انجام می‌شود. برای اینکار از ابزار تیز و برنده ای مانند ساطور یا چاقو استفاده می‌شود. استفاده از این روش  قدیمی علاوه  براینکه زمان زیادی را لازم دارد, ممکن است به بافت گوشت آسیب برساند. و گوشت له شود. همچنین این روش باعث هدر رفت گوشت می‌شود. به طور مثال امکان دارد مقداری از گوشت به تخته کار یا چاقو بچسبد, که دیگر نمی توان از این گوشت استفاده کرد.

 

 مهم ترین نکته وجود خطر برای پرسنل است. کارکردن با ابزار برنده هیچ گونه ایمنی برای فرد ندارد. و امکان دارد دست فرد یا پرسنل به شدت آسیب ببیند. به خصوص اگر گوشت یخ زده باشد.

همچنین وسایل مورد نیاز برای خرد کردن گوشت با دست, بعد از مدتی به دلیل استفاده فراوان کند می‌شوند یا می شکنند. در نتیجه باید در یک دوره کوتاه مدت به طور مداوم این وسایل تعویض شوند. از نظر اقتصادی این کار اصلا مقرون به صرفه نیست. 

نکته دیگر این است که خرد کردن گوشت با دست از نظر بهداشتی نیز صحیح نیست.

دستگاه گوشت خرد کن یا خرد کن گوشت پویا صنعت

با توجه  به تمام موارد گفته شده در بالا, برای تامین امنیت پرسنل و افزایش سرعت در فرایند خرد کردن گوشت , نیاز به دستگاه گوشت خرد کن در آشپزخانه های صنعتی ایران به شدت احساس شد.  این دستگاه توسط شرکت های خارجی طراحی و تولید شده است. اما با توجه به شرایط اقتصادی و تحریمی ایران, خرید این دستگاه از شرکت های خارجی بسیار مشکل است. علاوه بر قیمت تمام شده بالای این دستگاه برای مصرف کننده, استفاده از خدمات پس از فروش دستگاه نیز به دلیل تحریم ها تقریبا غیر ممکن است. 

به همین دلایل تیم تولیدی صنعتی پویا صنعت تصمیم گرفت دستگاه گوشت خرد کن را طراحی و تولید کند. تمام قطعات این دستگاه در ایران و توسط کارشناسان تولید این گروه تولیدی طراحی و تهیه شده است.

در نتیجه از نظر قیمت بسیار مناسب تر از محصولات مشابه خارجی است. همچنین خدمات پس از فروش این دستگاه همیشه در دسترس است.

دستگاه گوشت خرد کن پویا صنعت قابلیت خرد کردن یک تن گوشت در ساعت را دارد. این مزیت سبب افزایش سرعت کار در آشپزخانه صنعتی و رستوران می شود. همچنین مصرف برق این دستگاه کم است. در نتیجه در هزینه انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت در راستای اهداف و چشم انداز بلند مدت خود سعی دارد,  گروه تولیدی خود را به عنوان یکی از برندهای موفق در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران در ایران تبدیل کند.

این گروه در سال ۱۳۹۸ موفق به تولید اولین دستگاه استخوان جدا کن نیز شده است. 

منتظر خبرهای خوش و محصولات جدید در حوزه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران باشید.  شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

 

دستگاه گوشت خرد کن تولیدی دیگر از گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت
 

12 دیدگاه برای “دستگاه گوشت خرد کن تولیدی دیگر از گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت”

 1. پرویز مشتاق گفت:

  سلام
  چه دستگاه جالب و خوبی. قیمت این دستگاه گوشت خرد کنه چنده؟ یکی از وسابل ضروری برای آشپزخانه صنعتی است

 2. شهرام گفت:

  سلام
  این دستگاه گوشت خرد کن نمونه خارجی هم داره؟

 3. لبافی گفت:

  سلام
  این گوشت خرد کن ظرفیت خرد کردن چقدر گوشت داره؟

 4. حامد گفت:

  سلام
  این دستگاه گوشت خرد کن برای گوشت یخ زده مناسبه؟

 5. علی اکبر گفت:

  سلام
  چقدر خوبه تو این اوضاع درهم یه شرکت به فکر تولید داخلی افتاده. واقعا تبریک میگم. موفق باشید

 6. علیرضا قانع گفت:

  سلام
  ابعاد دستگاه گوشت خرد کن چقدره؟

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد