آنچه شما باید در مورد انواع چرخ گوشت بدانید

تاریخ انتشار : 2020/01/21

انواع چرخ گوشت شامل چرخ گوشت صنعتی، چرخ گوشت دستی و چرخ گوشت خانگی می شود. هر کدام از این چرخ گوشت ها کاربرد خاصی دارند. به طور مثال چرخ گوشت صنعتی یکی از مهم ترین تجهیزات رستوران است. ما در این مقاله سعی داریم شما را مشخصات انواع چرخ گوشت آشنا کنیم تا در هنگام خرید چرخ گوشت اطلاعات و دانش کافی را داشته باشید.

انواع چرخ گوشت

انواع چرخ گوشت شامل سه نوع چرخ گوشت مختلف وجود دارد و همه آنها دارای مزایا و معایب هستند:

 • چرخ گوشت دستی:

اگر گاهی نیاز به چرخ کردن گوشت دارید، یا میزان نیاز شما خیلی کم است، بهتر است از چرخ گوشت دستی استفاده کنید. اما برای استفاده از این چرخ گوشت نیاز به قدرت آرنج و بازوی زیادی دارید. این چرخ گوشت نیازی به مصرف برق ندارد.

این نوع چرخ گوشت برای سرآشپزها توصیه نمی شود. 

 • چرخ گوشت خانگی:

 این چرخ گوشت در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. چون میزان مصرف گوشت در منزل به نسبت رستوران ها خیلی کمتر است. توان موتور این چرخ گوشت نسبت به چرخ کوشت های صنعتی کمتراست. چون این مدل چرخ گوشت با برق کار می کند، دیگری نیازی به نیروی بدنی است. به همین دلیل اکثر مردم آن را به چرخ گوشت دستی ترجیح می دهند.

 • چرخ گوشت صنعتی:

این چرخ گوشت برای افرادی ساخته شده اند که می خواهند حجم بالایی از گوشت را چرخ کنند.  چرخ گوشت های صنعتی برای مصارف خانگی توصیه نمی شود. سرآشپزها ، قصابان و افراد در صنایع مرتبط تمایل دارند از نوع چرخ گوشت استفاده کنند.

این نوع چرخ گوشت گران قیمت هستند اما بازده خوبی در سرمایه گذاری دارند. برای سرآشپزها که سعی در ایجاد یک کسب و کار موفق دارند، چرخ های صنعتی استاندارد توصیه شده اند.

اجزا تشکیل دهنده چرخ گوشت

همه انواع چرخ  گوشت ها ،  دارای این بخش ها مشترک هستند:

 1. تیغه  : این قطعه عملیات اصلی چرخ کردن را انجام می دهد و معمولا از جنس استیل و یا فولاد ساخته می شود این قطعات دارای لبه های تیزی هستند که گوشت توسط میله ی هدایت کننده به سمت آن کشیده می شود .
 2. میله ی هدایت کننده : ساختار ظاهری این میله به صورت حلزونی ساخته شده است و عملیات هدایت گوشت به طرف تیغه را انجام می دهد .
 3. فیلتر : در ظاهری به شکل ورقه ای صاف با سطحی پر از سوراخ است که محل خروج گوشت چرخ شده از دستگاه می باشد .
 4. محفظه ی گوشت : این قطعه دارای دهنه ای بزرگ است که محل انداختن گوشت به داخل چرخ گوشت محسوب می گردد .
 5. سینی چرخ گوشت : این قطعه محل قرار گیری گوشت های چرخ شده می باشد .
 6. موتور : اصلی ترین قطعه ی چرخ گوشت است که عملیات چرخ کردن گوشت را انجام می دهد . قدرت موتور دستگاه به نوع چرخ گوشت بستگی دارد .
 7. چرخ دنده : این قطعه در داخل گیربکس یا همان جعبه قرار دارد و وظیفه ی بالا بردن گشتاور موتور در عوض پایین آمدن سرعت آن را بر عهده دارد .
 8.  پنجره چرخ گوشت : در ابعاد و اندازه های مختف طراحی و شاخته شده است.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد