فوت و فن کوزه گری تهیه کباب کوبیده

تاریخ انتشار : 2019/07/02

تهیه کباب کوبیده بسیار راحت است اگر فوت و فن کوزه گری تهیه کباب کوبیده را رعایت کنید.  در همه جا دستور پخت کباب کوبیده و درست کردن کباب کوبیده (آموزش کباب کوبیده) یکسان است. کباب کوبیده یکی از سنتی ترین و در عین حال خوشمزه ترین غذاهای اصیل ایرانی است.

سفارش کباب کوبیده در رستوران اولین اولویت است. چون اغلب مردم نمی‌توانند کباب کوبیده را در منزل به درستی تهیه کنند. چون روش پخت کباب را به شیوه صحیح نمی دانند. در حقیقت پختن کباب در منزل کار چندان راحتی نیست! این سوال برای مردم به وجود می‌آید. که چرا کباب کوبیده رستورانی خوشمزه و طعم دلنشینی دارد اما کبابی که آن ها در منزل درست می‌کنند به خوبی کباب رستورانی نمی‌شود؟

جواب این سوال این است که در ۹۹٪ رستوران ها برای سیخ گیری و آماده سازی کباب کوبیده از دستگاه کباب زن استفاده می‌شود. چون در هزینه و زمان صرفه جویی می‌شود.

 اما در منزل, اگر مواد کباب به درستی مخلوط نشوند, هنگام سیخ گیری گوشت به سیخ نمی ‌چسبد. یا احتمال دارد گوشت روی آتش از سیخ جدا شود. طرز تهیه کباب کوبیده به شکل رستورانی در منزل راحت است. در این مقاله سعی داریم شما را با فوت و فن کباب کوبیده و پختن کباب آشنا کنیم, تا بتوانید در منزل یک کباب کوبیده خوشمزه درست کنید. و در کنار خانواده از طعم آن لذت ببرید. در این مقاله سعی شده است آموزش کباب کوبیده به صورت مختصر شرح داده شده است.

۱۱ فوت و فن تهیه کباب کوبیده ( روش پخت کباب کوبیده)

برای اینکه کباب کوبیده خوشمزه درست کنید, این نکات را رعایت کنید.

فوت کوزه گری تهیه کباب کوبیده (روش پخت کباب کوبیده) :

 • در طرز تهیه کباب کوبیده مهم ترین قسمت انتخاب گوشت مناسب است. گوشت کباب کوبیده نباید زیاد چرب یا خشک باشد. بهترین گوشت برای درست کردن کباب کوبیده مخلوط گوشت مغز ران و شکمبه یا قلوه گاه و سر دست گوسفند است. این مواد بهتر است با هم چرخ شوند.
 • حداقل دو یا سه بار گوشت را چرخ کنید.
 • آب پیاز را کاملا بگیرید. به گونه ای که حتی یک قطره آب نداشته باشد. (برای اینکار می‌توانید از دستمال استفاده کنید).
 • در مصرف پیاز زیاده روی نکنید. ( به ازای یک کیلو گوشت سیصد گرم پیاز نیاز است).
 • از جوش شیرین, آرد و نان خشک استفاده نکنید.
 • به مواد گوشتی زردچوبه اضافه نکنید.
 • نمک در آخر به گوشت اضافه کنید.
 • بعد از مخلوط کردن مواد بهتر است, مواد گوشتی را به مدت ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند. به عبارتی بیات شود.
 • بعد از سیخ گیری کباب, سیخ های آماده شده را در یخچال قرار دهید.( اینکار باعث می‌شود گوشت ها روی آتش از سیخ جدا نشوند).
 • هنگامی که سیخ ها را روی آتش قرار می‌دهید, سیخ ها را تند تند نچرخانید.(کباب ها پخته نمی‌شوند).
 • فاصله کباب ها از آتش را رعایت کنید.

از این نکات در دستور پخت کباب کوبیده استفاده کنید. و برای ما کامنت بگذارید, عکس ها و فیلم های خودتون با ما به اشتراک بزارید. ما را در جریان تجربه شیرین این آشپزی متفاوت قرار بدهید.  امیدواریم با رعایت این نکات بتوانید پختن کباب در منزل را به راحتی انجام دهید

در این بخش آموزش آشپزی سعی شده است, شما را با روش متفاوت آشپزی و دستور پخت های متفاوت آشنا کنیم. اگر دوست دارید طعم دلچسب یک کباب متفاوت را تجربه کنید, طرز تهیه شیش کباب را حتما تماشا کنید.

اگر شما علاقمند به آشپزی هستید و به فیلم های آشپزی علاقه دارید. توصیه می کنیم تا  ما را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

فوت و فن کوزه گری تهیه کباب کوبیده
 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد