اگر قصد راه اندازی رستوران دارید، حتما مشاوره بگیرید

تاریخ انتشار : 2019/10/28

در دنیای پر هیاهوی امروز، ذائقه  غذایی مردم تغییر کرده است.  تغییر جمعیت و تغییر شیوه زندگی باعث افزایش رستوران و مشاغل مرتبط یا با صنایع غذایی شده است. اغلب مردم به دلایلی زیادی تمایل به خوردن غذا در بیرون از منزل دارند. بر طبق گزارش سایت پویا صنعت، یکی از این دلایل این است که مردم مانند گذشته تمایل به صرف زمان در آشپزخانه برای پخت و پز یا حتی شستن ظرف ندارند. والدین شاغلی که زمانی برای درست کردن غذا ندارند. همه این عوامل سبب شده است که هر روز شاهد راه اندازی رستوران و آشپزخانه های صنعتی در سطح شهر باشیم. رستوران داری شغلی بسیار پردارمد است، که در ابتدا ساده یه نظر می‌رسد. اما در صورت نداشتن مطالعه و مشاوره نگرفتن از متخصصان میتواند دردرسر ساز باشد. چون امکان دارد در همان سال های اولیه رستوران با شکست مواجه شود. امروزه برای کسب درآمد داشتن رستوران و رستوران داری یکی از گزینه های لوکس محسوب می‌شود.

داشتن یک رستوران میتواند تجربه ای شیرین و هیجان انگیز باشد; که برای داشتن آن بهتر است از راهنمایی و مشاوره افراد خبره و کارشناسان بهره بگیریید.

مراحل راه اندازی رستوران

با توجه به همه دلایل ذکر شده در بالا: اگر شما تصمیم به راه اندازی رستوران گرفتید، بهتر است همین حالا دست به کار شوید و از مشاوره کمک بگیرید.

 1. انتخاب نوع رستوران
 2. انتخاب نام رستوران
 1. سرمایه اولیه یا تامین بودجه
 2. انتخاب درست مکان و موقعیت رستوران
 3. تجهیزات مورد نیاز رستوران
 4. برنامه کسب و کار رستوران
 5. دریافت مجوز های لازم برای راه اندازی رستوران
 6. طراحی و دکوراسیون رستوران
 7. منوی رستوران
 8. یافتن تامین کننده مناسب
 9. راه اندازی بخش بیرون بر رستوران
 10. استخدام نیروهای مناسب برای رستوران
 11. آموزش به نیروهای رستوران
 12. قوانین و مقررات رستوران
 13. تبلیغات مناسب و روش های بازاریابی جدید

  همه این مراحل بسیار مهم است. و از همه مهم تر انتخاب تجهیزات رستوران و تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب است. انتخاب تجهیزات رستوران بستگی به سایر مراحل دارد.

چرا باید در انتخاب تجهیزات رستوران دقت کنید

آشپزخانه قلب هر رستوران است. پس باید در انتخاب تجهیزات مربوط به آشپزخانه صنعتی دقت به خرج داد. هر چقدر تجهیزات رستوران به روز تر و مدرن تر باشد، روی کیفیت عملکرد رستوران  تاثیر بیشتر می‌گذارد. اما با توجه به گستردگی و تنوع زیاد در این محصولات انتخاب سخت  و گیج کننده است. بیش از ۱۴۰۰ نوع تجهیزات رستوران وجود دارد. که کارایی هر کدام متفاوت است. بعضی از افراد فکر می کنند، هر چقدر تجهیزات گران تر یا با ظرفیت پخت بیشتری  باشد بهتر است. اما این یک باور غلط است. شما باید تجهیزات خود را بر اساس نوع ، نوع منو و میزان پذیرایی روزانه خود انتخاب کنید. به طور مثال کسی که روزانه ۱۰۰۰ سیخ کباب پخت می‌کند، نیاز به کباب زن با ظرفیت سیخ گیری ۲۰۰۰ سیخ ندارد. این کار فقط سبب هدر رفتن بودجه و سرمایه خواهد شد.

برای انتخاب تجهیزات بهتر است قبل از هرکاری به طور دقیق و کامل در زمینه تجهیزات رستوران و رستوران داری مطالعه کنید. سایت ها زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند و اطلاعات کافی در اختیار مردم قرار میدهند.

سایت های مشاور تجهیزات رستوران علی بابا و پویا صنعت

برای خرید تجهیزات رستوران اکثر مردم در خارج از ایران به سایت هایی نظیر علی بابا مراجعه می‌کنند. در ایران نیز شرکت های مشاوره در زمینه تجهیزات رستوران فعالیت دارند یکی از معروف ترین برندهای این حوزه شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت است.

شرکت هایی نظیر پویا صنعت با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با تجربه و با تکیه بر نام نیکی که در مدت فعالیت خود به جا گذاشته اند. می توانند راه اندازی رستوران شما را از صفر تا صد و به درستی انجام دهند.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد