آیا می‌خواهید برای رستوران خود یک سرآشپز و آشپز استخدام کنید؟

تاریخ انتشار : 2019/09/15

مشتریان برای خوردن و لذت بردن از غذا به رستوران ها می‌آیند. ۵۸٪ از مشتریان اعلام کردند، كه  برای آن‌ها کیفیت غذا نسبت به  قیمت، خدمات و انواع منو از اهمیت بیشتری برخوردار است.  بنابراین یک آشپز می‌تواند باعث پیشرفت یا شکست رستوران شما شود. از این رو، باید مطمئن شوید، که سرآشپز و آشپزی  را استخدام خواهید کرد، که به اندازه کافی صلاحیت داشته باشد تا رستوران شما را به عنوان یک رستوران موفق معرفی کند و سبب پیشرفت شما شود.

با این وجود، آیا استخدام آشپز رستوران یک کار آسان است؟  قطعا نه! 

فیلتر کردن و جستجوی کسی که غذاهایی با طعم عالی برای رستوران شما درست کند، به طوریکه خاطره این غذای خوشمزه در ذهن مشتری به یادگار باقی بماند و مشتری را مجبور به حضور مجدد در رستوران شما کند، بسیار دلهره آور است.در این مقاله بهترین راهکارها برای استخدام یک سرآشپز و آشپز خوب در رستوران را مرور خواهیم کرد. انتخاب درست یک سرآشپز حرفه ای می‌تواند به شما در مدیریت  هزینه های رستوران کمک کند.

رستوران ها دارای انواع آشپز ها هستند که وظیفه هر کدام مشخص است.

استخدام سرآشپز رستوران حرفه ای

 قبل از استخدام آشپز، باید در مورد الزامات رستوران خود آگاهی داشته باشید. برای این کار، شما باید لیستی از غذاهایی که قرار است در رستوران خود سرو کنید، تهیه کنید. و لیستی از آشپزهایی که باید در رستوران شما کار کنند تهیه کنید.

نکات کلیدی که باید هنگام استخدام سرآشپز رستوران و آشپز رستوران آن‌ها را رعایت کرد

برای استخدام یک سرآشپز رستوران این نکات را از یاد نبرید:

  • توانایی کار تحت فشار را داشته باشد.
  • رهبر و مدیر خوبی باشد.
  • هرگز در مورد کیفیت سازش نمی‌کند.
  • هزینه های غذا را در ذهن داشته باشد.
  • به جزئیات توجه کند.
  • به دنبال افراد حرفه ای در مدیریت زمان باشید.
  • به یاد داشته باشید که در ابتدا غذای سرآشپز  را تست کنید.
  • رزومه آشپز را بررسی کنید.

در ادامه در مورد موارد بالا توضیحاتی به اختصار شرح داده شده است.

توانایی کار تحت فشار را داشته باشد

آشپزخانه رستوران  محیطی پر از  استرس و فشار است. این مکانی است  که در آن همه چیز به طور همزمان و با حداکثر سرعت اتفاق می‌افتد. از این رو به افرادی نیاز دارید که دارای یک مزاج یکدست باشند و بتوانند در طول زمان  با عجله اما با صبر و حوصله کار کنند.

به عنوان مثال، ممکن است روزهایی باشد که ماهی سوزانده شود، در چنین شرایطی به کسی احتیاج دارید که آرام باشد و به سرعت به یک تکنیک مدیریت بحران فکر کند.

رهبر و مدیر خوبی باشد

همانطور که قبلاً گفته شد در یک آشپزخانه، امکان دارد همه چیز از کنترل خارج شود. از این رو باید یک آشپز را استخدام کنید که مایل است، همه چیز و همه پرسنل  را به درستی رهبری و مدیریت کند . سرآشپزهایی را استخدام کنید که معلم خوبی هستند و از همه تجهیزات آشپزخانه آگاهی هستند.

رهبری خوب در آشپزخانه منعکس کننده کیفیت غذای رستوران شما خواهد بود.

هرگز در مورد کیفیت غذا سازش نمی‌کند

شما همیشه باید كسانی را كه توجه بیشتری به كیفیت غذا را دارند،  استخدام کنید. مهم نیست که چقدر زمان برای تهیه غذا صرف می‌شود، اگر کیفیت آن خوب نباشد، نباید به مشتریان ارائه شود. باید به یاد داشته باشید که علیرغم داشتن یک محیط شگفت انگیز با رنگ هایی جذاب و خدمات مشتری عالی اگر غذای شما کیفیت لازم را نداشته باشد، می‌تواند سبب از دست دادن مشتری شود.

هزینه های غذا را در ذهن داشته باشد

آشپزهای شما باید بدانند که میزان بودجه رستوران شما چقدر است  و شما نمی‌توانید بیش از بودجه  خود هزینه کنید. کار آشپز کاری است که با مسئولیت زیادی همراه است. سرآشپزها کمک می کند تا  هزینه های پخت غذا کنترل شود. و منویی سود آور را تهیه می‌کنند. این امر به تکنیک های کنترل هزینه رستوران کمک خواهد کرد.

به جزئیات توجه کند

باید بدانید که وظیفه سر آشپز و آشپز شما نوشتن فهرست رستوران و سفارش موجودی رستوران است. از این رو، آنها باید به خوبی با علایق مشتریان آشنا باشند، تا بتوانند تمام تغییرات مورد نظر را در منو ایجاد کنند. پس آشپز باید بسیار جرئی نگر باشد تا کوچکترین نکته ای از قلم نیفتد.

به دنبال افراد حرفه ای در مدیریت زمان باشید

مدیریت زمان مهارتی است، که از اهمیت فوق العاده ای برای کلیه سرآشپزهایی که در آشپزخانه شما کار می کنند، برخوردار است. آنها باید توانایی تنظیم وقت برای هر بشقاب غذارا داشته باشند. رعایت همین نکته کوچک سبب خواهد شد مشتری شما مدت زمان زیادی را منتظر نماند. علاوه بر این، سرآشپزها باید بازار را تجزیه و تحلیل کندد و مشتریان را زیر نظر داشته باشند، تا بتوانند  چند مورد خلاقیت را در فهرست قرار دهند.

به یاد داشته باشید که در ابتدا غذای سرآشپز رستوران  را تست کنید.

قبل از اینکه یک فرد را به عنوان سرآشپز رستوران خود استخدام کنید، از غذاهای او حتما تست کنید. هنگامی که غذای آنها را چشیدید، می‌فهمید که برای تهیه بشقاب غذا، قوام غذا، چگونگی تهیه بشقاب و چگونگی نگهداری آشپزخانه در هنگام آماده سازی غذا چقدر زمان صرف کرده است.

رزومه آشپز را بررسی کنید.

آشپزی را بدون چک کردن رزومه آنها استخدام نکنید. چنین اطلاعاتی به شما کمک می‌کند تا بینشی در مورد آشپز مورد نظر خود برای استخدام دریافت کنید.

استخدام کارکنان رستوران یک کار دشوار است. شما باید یک ساختار نیروی انسانی شفاف داشته باشید، و وظایف مشخصی برای هر یک از اعضای تیم تعیین شده باشد. از این میان، سرآشپز یا آشپز مهمترین نیرو در آشپزخانه رستوران است، زیرا او کسی است که کل عملیات آشپزخانه را اداره می‌کند.

 

امیدواریم که پس از خواندن این مقاله ، بینش های لازم برای استخدام آشپز برای رستوران خود را بدست آورید!

هنگام راه اندازی رستوران باید به مسائل زیادی توجه داشت. انتخاب صحیح پرسنل و آشپز رستوران می‌تواند به مدیریت  صحیح رستوران کمک کند.

مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران پویا صنعت سعی دارد با قرار دادن مقاله های مفید در زمینه راه اندازی رستوران به شما کمک کند تا بتوانید هر چه سریعتر رستوران خود افتتاح کنید، فروش آن را به حداکثر برسانید و هزینه های آن را کنترل کنید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

آیا می‌خواهید برای رستوران خود یک سرآشپز و آشپز استخدام کنید؟

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد