با این نکات به هنر طراحی لوگوی رستوران ایده آل بپردازید

تاریخ انتشار : 2019/11/10

به طور کلی لوگوی رستوران و آرم رستوران نشان دهنده پیام رستوران شما است  و به عنوان نمادی برای نشان دادن نام تجاری در تمام سیستم عامل های بازاریابی و شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و به تقویت کمپین های بازاریابی یک رستوران کمک می‌کند. هنگامی که رستوران شما یک لوگوی مناسب داشته باشید.  این لوگو می‌تواند در ایجاد گروهی از مشتریان وفادار نقش اساسی داشته باشد. بنابراین در طراحی لوگوی رستوران دقت داشته باشید.

طراحی لوگوی رستوران کار ساده ای نیست. با این وجود، با توجه به اینکه لوگوها به شما در ساخت تصویر برند خود کمک می‌کنند، بسیار توصیه می‌شود که برای انتخاب یک لوگوی مناسب وقت بگذارید. انتخاب لوگو مناسب تاثیری شگرفی روی فعالیت و بازاریابی شما خواهد داشت.

مواردی که باید هنگام طراحی لوگوی رستوران در نظر بگیرید

انتخاب آرم رستوران کار ساده ای نیست. اگر می‌خواهید یک لوگوی ایده آل را برای خودتان تهیه کنید چند شرط لازم در این زمینه وجود دارد که ، باید آن ها را رعایت کنید. اگر در انتخاب لوگوی مناسب سردرگم هستید و اطلاعاتی ندارید این مقاله تا پایان بخوانید.

  • متمایز بودن
  • لوگوی رستوران لزوماً نباید یک سمبل باشد
  • اشکال متعادل
  • آرم رستوران شما باید یک داستان را بگوید
  • رنگهای متقارن

متمایز بودن

لوگو ی رستوران شما باید دلیل عدم تفاوت رستوران شما با سایر رستوران ها را در بازار را نشان دهد. یک آرم رستوران عالی باید از کاراکتری متمایز برخوردار باشد و باید خدمات و محصول رستوران را منعکس کند. به عنوان مثال، وندی به نام دختر توماس نامگذاری شده است، که هم اکنون بیش از ۶۵۰۰ رستوران در سرتاسر جهان دارد. نگاهی دقیق تر به یقه وندی بیاندازید، ممکن است کلمه “مادر” را ببینید. این نشانگر کانون خانواده، کیفیت و ارزشهای قدیمی است.

این نشان می‌دهد که آرم رستوران شما باید با بازارهای دیگر متفاوت باشد و در عین حال باید به شما بگوید که چه چیزی می‌فروشید و چگونه متفاوت هستید.

لوگوی رستوران لزوماً نباید یک سمبل باشد

اغلب تصور می‌شود که یک لوگو رستوران باید به صورت کامل یک سمبل باشد. با این حال ، این یک اجبار نیست. لوگوی شما حتی می‌تواند نام رستوران شما نیز باشد. چندین آرم رستوران در بازار وجود دارد، که صرفاً به ساده ترین شکل ممکن نام رستوران را به خود اختصاص می دهند. به عنوان مثال ، IHOP ، مترو ، جیانی و اوه! کلکته ، آنها از حروف بدون آرم استفاده می‌کنند. با توجه به این نکته، سعی کنید حروف منحصر به فرد ایجاد کنید که باعث شود، نام کسب و کار شما برند شود. همچنین، هنگام طراحی یک آرم رستوران به یاد داشته باشید، که فونت مورد استفاده شما باید متناسب با لحن رستوران شما باشد. به عنوان مثال، یک فونت فانتزی مناسب رستوران غذای آماده نیست.

اشکال متعادل

در تلاش برای خلق یک لوگوی زیبا و جذاب، سعی نکنید، عناصر عجیب و غریب را با هم ترکیب کنید. یک آرم به هم ریخته معمولاً مشتریان را گیج می‌کند و تأثیر خوبی بر روی آن‌ها نمی‌گذارد.

از این رو توصیه می‌شود از شکل ها و تناسب های متناسب و آشنا در آرم رستوران استفاده کنید. یک آرم رستوران خوب می تواند به شکل دایره، مستطیل، مثلث و مربع تقسیم شود.

آرم رستوران شما باید یک داستان را بگوید

دقیقاً مانند نام رستوران، آرم رستوران شما باید از نظر ایده آل داستانی داشته باشد. . هنگامی که مشتریان از داستان شما مطلع شوند، می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و آنها را به رستوران شما نزدیکتر می کند.

Cracker Barrel اکنون یک مارک مشهور است، اما با این وجود ، در اصل یک فروشگاه  بود. لوگوی آن تاریخچه ای زیبا را به تصویر می‌کشد و  یک مرد و بشکه را در جلوی یک فروشگاه قدیمی به تصویر می‌کشد. همه چیز درباره آرم رستوران داستانی از راحتی و مهمان نوازی جنوبی را روایت می‌کند.

رنگهای متقارن

رنگ ها تأثیر ماندگاری در مشتریان شما دارند. رنگ خود را مطابق با فرمت رستوران انتخاب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد رنگ ها در رستوران می‌توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

رنگ های رستوران ابزاری قدرتمند برای شکل دادن به نحوه رفتار مشتریان در رستوران شما است.

از رنگ هایی استفاده کنید که مشتریان شما بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال ، بسیاری از رستوران های ایتالیایی در آرم های خود از رنگ قرمز یا سبز استفاده می‌کنند ، زیرا رنگ اصلی پرچم ایتالیا هستند. روانشناسی رنگ ها یک نکته مهم است که اکثر رستوران داران از آن غافل می شوند.

اگر فکر می کنید مجبور خواهید بود هر فضایی را در لوگوی خود با رنگ ها پر کنید ، اشتباه می‌کنید! فضای سفید باعث شکسته شدن چشم و توجه شما به عناصر ثانویه می‌شود.

وقتی طراحی  آرم رستوران را انجام دادید ،از همه کارمندان خود نظرسنجی کنید. داشتن یک آرم به خوبی طراحی شده در محل باعث می‌شود نیمی از کارهای شما انجام شود. آرم شما در ساخت و حفظ مشتری  کمک خواهد کرد. از این رو ، منتظر چه چیزی هستید؟ نکات ذکر شده در بالا را دنبال کنید و ببینید که چگونه لوگوی شما برای برند رستوران شما شگفتی می‌آفریند!

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد