نکات تجاری گردش کار در آشپزخانه صنعتی

تاریخ انتشار : 2020/04/08

اگر آشپزخانه تجاری یک تئاتر است ، باید صحنه تنظیم شود تا هر سرآشپز بتواند نقش خود را به خوبی انجام دهد. در محیط پر انرژی و پر التهاب یک آشپزخانه صنعتی، گردش کار چیزی است که سرآشپزها را قادر می سازد کارآمد باشند و مواد غذایی را با یک استاندارد بالا به طور مداوم تولید کنند.

در اینجا چند روش برای بهبود گردش کار در یک آشپزخانه صنعتی آورده شده است.

  • حرکت سرآشپزها را در آشپزخانه به حداقل برسانید
  • ایجاد راه های عبور مشخص
  • برای کارآیی از ابتدا برنامه ریزی کنید

 

حرکت سرآشپزها را در آشپزخانه به حداقل برسانید

نکته ای که می تواند فرآیندهای مختلف را کند کند ، این است که سرآشپزها در حین آماده سازی یا سرویس ، باید از یک قسمت از آشپزخانه به بخش دیگر سر بزنند. با جدا کردن مناطق مختلف در  آشپزخانه صنعتی خود در مناطق و با توجه به اینکه تجهیزات لازم برای هر منطقه وجود دارد ، می توانید تجهیزات پخت و پز خود را در یک مجموعه منطقی تر قرار دهید.

طیف وسیعی از تجهیزات رستوران دستیابی به یک طرح آشپزخانه صنعتی کارآمد تر را آسان می کند. طراحی ماژولار به این معنی است که شما می توانید تاپ های نیمکت ، اجاق، پخت و پز ، اجاق گاز و کباب پز را مرتب کنید تا کارکنان وقت کمتری را در طول سرویس و زمان بیشتری برای تمرکز روی کار مورد نظر اختصاص دهند.

 

ایجاد راه های عبور مشخص

وقتی سرآشپزها نیاز دارند از یک قسم از آشپزخانه به قسمت دیگر بروند،  آیا مسیر مشخصی دارند؟ آشپزخانه ای که سرآشپزها باید تحت فشار کار کنند ، نه تنها ناخوشایند است بلکه می تواند خطرناک باشد.

لغزش ها هزاران آسیب دیدگی در محل کار را در سال تشکیل می دهد و یکی از دلایل اصلی آسیب دیدگی در یک آشپزخانه صنعتی است. 

با پیدا کردن و رفع موانع در طول مسیرهایی که یک سرآشپز باید از بخشی از آشپزخانه به قسمت دیگر برود ، می توانید ضمن افزایش کارایی ، خطر بروز حوادث را به حداقل برسانید.

 

برای کارآیی از ابتدا برنامه ریزی کنید

قبل از هرکاری باید برنامه ریزی دقیق انجام داد. مشخص کردن جایگاه همه تجهیزات، تعیین مسیر رفت و آمد افراد شاغل در آشپزخانه، مشخص نمودن وظایف هر فرد در آشپزخانه و غیره از جمله فعالیت هایی است که باید با دقت انجام شود. تا کارایی و بازدهی آشپزخانه صنعتی و رستوران افزایش یابد.

گروه تولیدی تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران پویا صنعت با ارائه مقاله های مفید و جامع سعی دارد خدمتی کوچک در زمینه راه اندازی رستوران و راه اندازی آشپرخانه صنعتی انجام دهد

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد