راه های ارزان روانشناسی برای افزایش فروش رستوران ها

تاریخ انتشار : 2019/09/07

آیا تا به حال شده است که به یک رستوران بروید و بدون آنکه متوجه شوید، بیشتر از بودجه ای که در نظر گرفته اید خرج کنید. حتما بعد از خارج شدن از رستوران با خود فکر کرده اید، که چگونه هزینه ای خارج از انتظار را خرج کرده اید؟ چه چیزی باعث شده است، که شما بیش از حد بودجه خود در رستوران خرج کنید. رستوران داران از چه ترفندهایی برای افزایش فروش استفاده می‌کنند. اگر رستوران دار هستید یا می‌خواهید رستورانی راه اندازی کنید، باید با ترفند جذب مشتری برای خرج کردن بیشتر آشنا شوید. و یا اگر مشتری هستید و می‌خواهید بدانید، که چگونه در رستوران به راحتی پول خرج می‌کنید، این مقاله را به دقت بخوانید. در این مقاله ترفندهای روانشناسی به صورت مختصر توضیح داده شده است.

رستوران داران موفق برای افزایش فروش رستوران خود از ترفند های روانشناسی استفاده می‌کنند.

همه رشته ها و کسب و کارها تحت تاثیر علم روانشناسی هستند. و رستوران داری نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. اغلب رستوران های موفق برای افزایش فروش رستوران موارد زیر را رعایت می‌کنند.

  • رستوران داران از زبان توصیفی استفاده می‌کنند.
  • در منوی غذایی خود عکس های زیادی قرار می‌دهند.
  • رستوران های موفق انتخاب مشتریان را محدود می‌کنند.
  • قراردادن غذاهای گران قیمت در بالای منو.
  • طراحی و دکوراسیون رستوران. 
  •  انتخاب رنگ ها برای رستوران مهم است.
  • انتخاب و پخش موسیقی در رستوران صحیح.

رستوران داران از زبان توصیفی استفاده می‌کنند

براساس یک مطالعه در دانشگاه کرنل، برچسب های توصیفی برای غذا به طور کلی فروش را تا ۲۷ درصد در مقایسه با غذاهای بدون برچسب افزایش می‌دهند. توصیفاتی مانند غذای کاملا پخته شده یا برشته شده، کاملا طبیعی و ارگانیک، می‌تواند حش خوبی به مشتریان بدهد.

 

در منوی غذایی خود عکس های زیادی قرار دهید.

رستوران ها عکس های جذابی در منوی خود قرار می‌دهند. قرار دادن عکس های جذاب در کنار غذا فروش آن  را تا ۳۰٪افزایش می‌دهد.

 

رستوران های موفق انتخاب مشتریان را محدود می‌کنند

رستوران ها با داشتن منوی ثابت انتخاب مشتریان را محدود می‌کند. از نظر روانشناسی بهتر است فست فود‌ها غذاهای خود را به شش غذا محدود کنند. و رستوران های دیگر هفت تا ده مورد غذا را در لیست منوی خود قرار دهند.

 

قراردادن غذاهای گران قیمت در بالای منو برای افزایش فروش

رستوران داران الگوی خواندن منو توسط شما را بررسی کرده اند. طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه کرنل، یک سوم از غذاهایی که در اول منو قرار دارند، توسط مشتری سفارش داده می‌شود. در نتیجه رستوران داران غذاهای سود آور خود را در گوشه بالای سمت راست قرار می‌دهند. این تکنیک بر این اساس اجرا می‌شود که که مردم موارد را در ابتدای لیست به بهترین وجه به یاد می‌آورند.

دلیل دیگر این امر این است که دیدن یک غذای واقعا گران قیمت در نگاه اول باعث می‌شود که بقیه فهرست از نظر قیمت نسبتاً مناسب به نظر برسند.

رستوران ها برای اینکه توجه شما را به سمت غذاهای ارزان جلب کنند از غذاهای گران قیمت استفاده می‌کنند. در حقیقت غذاهای گران قیمت یک طعمه هستند.

 

 

طراحان منو به این نتیجه رسیده اند، که زمانی که قیمت غذا به عدد ۵ ختم شود حس بهتری به مشتری دست می‌دهد. اما اغلب رستوران ها اقلام منو را بدون هیچ گونه هزینه ای قیمت گذاری می‌کنند زیرا باعث می شود منو تمیز ، ساده تر و آسان تر باشد.

 

طراحی و دکوراسیون رستوران 

طراحی دکوراسیون زیبا و جذاب نیز می‌تواند در روحیه مشتری تاثیر مستقیم داشته باشد. طراحی حرفه ای که در نگاه اول نظر مشتری را به خود جلب کند.

 

انتخاب رنگ ها برای رستوران مهم است

در انتخاب رنگ برای رستوران خود دقت کنید. رنگ ها می‌تواند اثر زیادی روی مشتری داشته باشد. روانشناسی رنگ ها در رستوران را فراموش نکنید. به طور مثال رنگ زرد رنگ تحریک کننده ای است که باعث می‌شود،  افراد بخواهند محل را زود تر ترک کنند. رنگ زرد معمولاً در رستوران های فست فود استفاده می‌شود. قرمز یک محرک است و توجه را به خود جلب می کند. رنگ قرمز اشتها را تحریک می کند و به طرز زیرکانه ای باعث می شود افراد بیشتر غذا بخورند. به دو دلیل مک دونالد در لوگوی مارک تجاری خود از رنگ زرد و قرمز استفاده کرده است.  زیرا آنها می‌خواهند شما  الف) خیلی زیاد به طور مثال یک تن غذا سفارش دهید ، و ب) سریعاً محل را ترک کنید تا جا برای میهمانان بیشتر فراهم شود.

 

 

سبز رنگی آرامش بخش است. مردم سبز را با طبیعت مرتبط می‌کنند و احساس راحتی بیشتری می‌کنند. برای رستوران های رسمی، نقاشی یک غذای سبز رنگ ایده آل است و مشتریان را ترغیب به نشستن و استراحت کردن در رستوران می‌کند. 

 

انتخاب موسیقی صحیح در رستوران

 

پخش موسیقی مناسب در رستوران نیز‌ می‌تواند به فروش رستوران کمک کند. انتخاب موسیقی مناسب با نوع رستوران و همچنین میزان بلندی صدا در رستوران می تواند به طور مستقیم در روحیه مشتری اثر بگذارد.

 

 

این موارد تنها گوشه ای از ترفندهای علم روانشناسی در فروش رستوران است. با عمل به این ترفندها شما می‌توانید فروش رستوران خود را افزایش دهید.

مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران پویا صنعت سعی دارد با قرار دادن مقاله های مفید در زمینه راه اندازی رستوران به شما کمک کند تا بتوانید هر چه سریعتر رستوران خود افتتاح کنید یا فروش آن را به حداکثر برسانید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

راه های ارزان روانشناسی برای افزایش فروش رستوران ها
 

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد