خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی نو یا دست دوم؟ کدام یک به صرفه تر است!

تاریخ انتشار : 2019/09/26

تجهیزات آشپزخانه صنعتی قلب رستوران شما است. در صورتیکه وسایل و لوازم آشپزخانه صنعتی و  رستوران شما مناسب باشند، شما می‌توانید انتظار داشته باشید، که رستوران شما موفق شود. با این حال، تجهیزات و لوازم  آشپزخانه صنعتی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارند. بنابراین، رستوران ها بر سر دوراهی خرید تجهیزات جدید و نو یا خرید تجهیزات دست دوم  قرار دارند. در حالی که خرید تجهیزات قدیمی ارزان تر خواهد بود، اما ماندگاری نسبتاً کمتری دارد. از طرف دیگر تجهیزات جدید نسبتاً پر هزینه خواهند بود اما دارای ماندگاری بالاتری خواهند بود و همراه با گارانتی می باشند. هر دو عمل تأثیرات مثبتی و منفی بر عملکرد رستوران شما خواهد گذاشت.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید با دقت انجام شود. چون کارایی این تجهیزات هرچه بیشتر باشد کارایی آشپزخانه نیز بهتر خواهد شد.

آیا باید تجهیزات آشپزخانه صنعتی رستوران جدید یا قبلاً استفاده شده را خریداری کنید؟

ابعاد مختلفی وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما باید تجهیزات آشپزخانه قدیمی را خریداری کنید یا از تجهیزات جدید استفاده کنید به ان توجه کنید. این عوامل را هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران ها در ذهن داشته باشید. 

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی رستوران جدید

این یک واقعیت است.  خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران جدید همیشه یک سرمایه گذاری پرهزینه اما پر سود است، و اگر برنامه ای مناسب و  بودجه و پول کافی در دست ندارید، توصیه می شود؛ به فکر گزینه های دیگری باشید.

با این حال، چندین جوانب مثبت وجود دارد که ممکن است شما را به خرید تجهیزات جدید آشپزخانه رستوران سوق دهد:

شما می توانید به سرعت آنچه مورد نیاز شماست را بدست آورید: گرفتن تجهیزات جدید رستوران آشپزخانه همیشه آسان تر است. شما می توانید دقیقاً آنچه را که لازم دارید با قطعات خاص دریافت کنید.

گارانتی: تمام تجهیزات جدید آشپزخانه رستوران و لوازم آشپزخانه صنعتی  با ضمانت یک سال یا بیشتر ارائه می‌شوند. این  یک قوت قلب برای صاحبان رستوران است. و این اطمینان را به‌ آن ها می‌دهد. چون دستگاه در برابر هرگونه خرابی گارانتی دارد.

تجهیزات جدید عملکرد بهتری خواهد داشت: ناگفته پیداست که تجهیزات آشپزخانه رستوران جدید دارای سرعت بالایی خواهند بود. دامنه تأخیرها را کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند، بشقاب ها را سریعتر آماده کرده و مواد اولیه را بهتر حفظ کنید. در نتیجه شما سریعتر از حد معمول سفارشات را آماده و تهیه می‌کنید.

تجهیزات جدید کدهای بهداشتی را رعایت خواهد کرد: همه همیشه در جستجوی محصولات ایمن تر و سالم تر هستند و تا کیفیت غذای تهیه شده را حفظ کنند. با این اهداف، تجهیزات نوآوری جدید طراحی شد.

از این رو، اگر از تجهیزات استفاده شده یا دست دوم استفاده کنید، احتمال اینکه آنها استانداردهای جدید بهداشتی و ایمنی را رعایت نکنند، وجود دارد ، در حالی که تجهیزات جدیدتر طبق آیین نامه جدید عمل می‌کنند.

تجهیزات جدید صرفه جویی در مصرف انرژی خواهند داشت: بیشتر تجهیزات جدید آشپزخانه رستوران دارای مجوز هستند. این به شما کمک می‌کند، هزینه های خود را در طولانی مدت پس انداز کنید. دیگر لازم نیست نگران پرداخت مبلغ غیرضروری در پایان ماه مانند قبض های برق باشید.

قبل از خرید تجهیزات و لوازم آشپزخانه صنعتی جدید به بودجه خود دقت کنید. مهمترین چیزی که باید قبل از خرید همه تجهیزات  یا خرید یکی از آنها را در نظر بگیرید این است که ببینید آیا این میزان در بودجه شما است یا خیر. در تلاش برای خرید  تمام تجهیزات جدید ، ممکن است تمام پول خود را هدر دهید .

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران قدیمی و دست دوم

اگر با بودجه کمی دارید یا برای خرید تجهیزات باید دست به عصا حرکت کنید، خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران که قبلاً استفاده شده است، مناسب ترین گزینه است. این به طور کلی امکان پذیرترین گزینه برای خرید تجهیزات جدید آشپزخانه رستوران است.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود صاحبان رستوران ها از تجهیزات آشپزخانه یا رستوران های دست دوم استفاده کنند .

تجهیزات قدیمی ارزان تر هستند: قیمت تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه رستوران هرگز ثابت نیستند. از این رو می توانید به راحتی قیمت های کمتری را از دلالان بخواهید و از معامله با آنها نترسید.

دستگاه های قدیمی مانند دستگاههای جدید کار می‌کنند: از آنجا که صنعت رستوران ها دارای گردش مالی بالایی هستند ، امکان دارد تجهیزات آشپزخانه دست دوم عملا  کارایی تجهیزات جدید  را داشته باشند. شما فقط کافی است دستگاه را از نظر قطعات  و کارایی قطعات یا نگ زدگی آن ها بررسی کنید.

با این وجود تجهیزات جدید آشپزخانه  صنعتی رستوران با ضمانت همراه هستند،  که بسیاری از رستوران داران را از فکر کردن درباره آنچه که با شکست ناگهانی تجهیزات رخ خواهد داد ، رها می‌کند.

شما می‌توانید موارد مورد بازپرداخت را دریافت کنید: دلالان اغلب دارای پرسنلی هستند، که تجهیزات را قبل از قرار داده شدن برای فروش تعمیر می کنند. این گزینه بسیار پرسود است. زیرا بیشتر آنها کارمندانی هستند که در صورت نیاز به تجهیزات تعمیر و نگهداری یا تعمیر با آنها تماس می‌گیرید.

قبل از خرید تجهیزات، ابتدا باید در مورد مبلغی که می‌خواهید، برای تهیه تمام وسایل ضروری برای اجرای یک رستوران در محل خود هزینه کنید، تصمیم بگیرید. تمام جزئیات در مورد  تجهیزات رستوران را جمع آوری کنید. هنگامی که یک دید کلی نسبت به مبلغ داشته اید، می‌توانید به سرعت تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید تمام تجهیزات جدید آشپزخانه رستوران را خریداری کنید یا در غیر اینصورت می توانید برای موارد استفاده شده یا دست دوم بروید.

 

مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران پویا صنعت سعی دارد با قرار دادن مقاله های مفید در زمینه راه اندازی رستوران به شما کمک کند تا بتوانید هر چه سریعتر رستوران خود افتتاح کنید، فروش آن را به حداکثر برسانید و هزینه های آن را کنترل کنید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد