خط تهیه و پخت کباب اگر به صورت اتوماتیک باشد, تاثیر زیادی بر کارایی رستوران دارد.

تاریخ انتشار : 2019/05/06

خط  تهیه و پخت کباب اتوماتیک شامل : میز کار، چرخ گوشت صنعتی, میکسر, سیخ کباب, کباب زن, کباب پز تابشی اتوماتیک و سیخ شوی است.

با ورود تکنولوژی به آشپزخانه های صنعتی, فرایند تهیه کباب بسیار ساده تر و آسان تر شده است.

کباب به عنوان یک غذای خوشمزه سنتی و اصیل ایرانی به دنیا نیز معرفی شده است. و در سراسر جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

امروزه می‌بینیم که علاوه بر ایران بسیاری ایرانیان خارج از کشور نیز اقدام به تاسیس رستوران کرده اند. به طور قطع چلوکباب یکی از اصلی ترین غذاهای منوی آن هاست.

اگر کباب شما خوشمزه و با کیفیت باشد, معروف می‌شوید و مشتری زیادی پیدا می‌کنید. اگر رستوران شما شلوغ شود و تقاضا بالا برود, چگونه تعداد زیادی کباب برای مشتریان تامین می‌کنید؟ می‌توانید در زمان های بسیار شلوغ تمام مشتریان را راضی نگه دارید و در زمان کم سفارش ان ها را برایشان ببرید؟

همانگونه که هر صنعتی نیاز به نوآوری و به روز شدن دارد, صنعت غذا هم برای پیشرفت خود نباید از این امر مستثنی باشد.

مسلما هر رستورانی که می‌خواهد معتبر باشد و خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه دهد, بهتر است که دارای خط تهيه کباب اتوماتیک  با امکانات و تجهیزات بروز باشد. یعنی دستگاهی که بتواند به راحتی در یک ساعت بین ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ سیخ کباب بزند. و دیگر نیاز به تعداد زیادی نیروی ماهر برای سیخ گیری کباب نباشد. و یا دستگاه کباب پز اتوماتیک که بتواند تعداد زیادی کباب را در یک ساعت بپزد و شما بتوانید سریع و با کیفیت به مشتری سرویس دهید. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با تجهیزات خط تهيه کباب آشنا کنیم. این تجهیزات فرایند تهیه کباب را تسریع کردند.

میز کار خط تهیه و پخت کباب

میز کار یکی از اصلی ترین وسایل و تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. میز کار اولین وسیله در تجهیزات خط کباب است. گوشت بعد از تمیز شدن روی میز کار قرار می‌گیرد. و  برای چرخ شدن به قطعه های کوچک خرد می‌شود.

چرخ گوشت

بعد از خرد شدن گوشت, باید آن را در چرخ گوشت صنعتی ریخت تا چرخ شوند. قدرت چرخ گوشت سبب افزایش سرعت در فرایند چرخ کردن گوشت می‌شود. حتی می توان از چرخ گوشت صنعتی  برای چرخ کردن پیاز نیز اضافه کرد. با استفاده از چرخ گوشت صنعتی حجم بالایی از گوشت را چرخ کرد.

میکسر صنعتی

دستگاه میکسر سومین وسیله از تجهیزات خط کباب اتوماتیک است. گوشت های چرخ شده داخل دستگاه ریخته می‌شوند. برای آماده سازی و مخلوط کردن مایه کباب از دستگاه میکسر استفاده می‌شود. برای مخلوط کردن حجم زیادی از گوشت با مواد دیگر‌, نمی‌توان از دست استفاده کرد. و گوشت یکدستی به دست آورد. دستگاه میکسر مواد را با هم خوب مخلوط می‌کند تا در کوتاهترین زمان, همه مواد یکدست و یکنواخت شوند.

سیخ کباب

بعد از آماده شدن گوشت کباب, حالا نوبت به سیخ گرفتن کباب می‌شود.  سیخ کباب یکی دیگر از تجهیزات خط تهيه کباب است.

دستگاه کباب زن | کوبیده زن

سیخ گیری کباب در رستوران، به تعداد زیاد با دست کاری بسیار سخت و در تعداد بالای سفارش غیر ممکن است. در عین حال، سیخ گرفتن کباب با دست از نظر بهداشتی درست نیست. به همین دلیل از دستگاه کباب زن اتوماتیک استفاده می‌شود. از دستگاه کباب زن برای سرعت بخشیدن به مراحل آماده سازی کباب و سيخ گیری آن استفاده می‌شود. کباب زن اتوماتیک یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات خط تهیه کباب اتوماتیک است. با استفاده از این دستگاه, می‌توان در یک ساعت بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ سیخ را به صورت کاملا بهداشتی تهیه کرد.(تعداد سیخ تهیه شده، بستگی به وزن کباب و نوع دستگاه کباب زنی که شما انتخاب کرده اید دارد.) همچنین سیخ گیری یکنواخت این دستگاه سبب بهتر پخته شدن کباب ها خواهد شد.

کباب پز اتوماتیک

سیخ های کباب آماده شده توسط کباب زن در مرحله بعد  داخل کباب پز تابشی اتوماتیک قرار می‌گیرند, و تحت تابش از دو طرف پخته می‌شوند. کباب ها به طور خودکار در محفظه کباب پز تابشی می‌چرخند و پس از گذشت زمان پیش فرض, پخته شده و بیرون می‌آیند. در اینجا نیروی ساده کباب ها را از دستگاه می‌گیرد و روی میز می گذارد. کباب پز دارای انواع مختلفی هستند. کباب ها در این دستگاه به طور کامل مغز پخت می‌شوند با به اصطلاح آبدار می‌شوند.

سیخ شور صنعتی

بعد از پخته شدن کباب ها و جدا شدن کباب از سیخ, نوبت به شستن سیخ ها می‌رسد. شستن تعداد زیادی سیخ از نظر مصرف آب و مواد شوینده مقرون به صرفه نمی‌رسد. برای کاهش هزینه ها بهتر است ار دستگاه سیخ شور اتوماتیک استفاده شود. این دستگاه سیخ شوی در زمانی کوتاه و با کمترین میزان مصرف آب می‌تواند ۲۵۰ سیخ کباب را در بیست دقیقه به صورت کاملا تمیز و بهداشتی بشوید.

سیخ شوی صنعتی
سیخ شوی اتوماتیک

مزایای استفاده از تجهیزات اتوماتیک در کیفیت فرایند پخت کباب

 استفاده از تجهیزات خط کباب اتوماتیک دارای مزایای فراوانی است. که باعث شده است اغلب آشپزان و رستوران داران ترغیب به استفاده از این تجهیزات شوند.

 1. رعایت کامل اصول بهداشتی:  با استفاده از این تجهیزات میزان دخالت دست در فرایند پخت کباب کاهش پیدا کرده است. در نتیجه احتمال انتقال آلودگی بسیار کم شده است. با استفاده از این تجهیزات, مشتری به راحتی و با آرامش خاطر در مورد رعایت مسائل بهداشتی به رستوران و یا آشپزخانه صنعتی اعتماد می‌کند.
 2. کاهش چشمگیر هزینه ها: این تجهیزات می‌توانند به طور پیوسته و مداوم کار کنند, و تعداد زیادی سیخ کباب پخته شده را در سریعترین زمان آماده و مهیا کنند. این تجهیزات در مقایسه با نیروی انسانی بسیار کم هزینه تر هستند.  همچنین این تجهیزات به دلیل استفاده کم از انرژی, سبب خواهد صرفه جویی در مصرف آب, برق و گاز شود. در واقع تمام هزینه هایی که برای خرید این تجهیزات شده است, ظرف مدت کمتر از یکسال برخواهد گشت.
 3. عدم نیاز به نیروی ماهر و متخصص: برای استفاده از این تجهیزات نیاز به نیروی ماهر و خبره وجود ندارد. چون کارکردن با این دستگاه ها بسیار آسان است. هر فردی با هر میزان تحصیلات به راحتی می‌تواند نحوه استفاده از این دستگاه را یاد بگیرد.
 4. رضایت مشتری: هر چقدر مشتری برای آماده شدن کباب کمتر منتظر بماند, رضایت بیشتری خواهد داشت. زمانی که شما از این تجهزات استفاده می‌کنید, سرعت آماده سازی و پخت کباب بسیار سرع تر خواهد شد. در کمترین زمان ممکن کباب آماده می‌شود و روی میز مشتری قرار بگیرد.
 5. صرفه جویی در زمان: زمانی که از تجهیزات اتوماتیک استفاده میکنید, در حقیقت زمان را برای خود ذخیره می‌کنید با می‌توانید از این زمان برای انجام سایر امور استفاده کنید.
تجهیزات تهیه و پخت کباب
خط کباب اتوماتیک

گروه تولید صنعتی پویا صنعت تولید کننده تجهیزات پخت و تهیه کباب به صورت اتوماتیک

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت با بیش از یک دهه سابقه درخشان در صنعت آشپزخانه صنعتی, موفق به تولید دستگاهای پخت و تهیه کباب شده است.  همه این دستگاه به صورت اتوماتیک هستند. همچنین این گروه موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع و همچنین تولید دستگاه جوجه زن و همبرگر زن نیز شده است. 

 “فروش, آغاز تعهد ماست “شعاری است که همواره به آن پایبند بوده ایم.

 قبل از خرید تجهیزات برای رستوران و هتل خود با مشاوران پویا صنعت در ارتباط باشید تا مهم ترین و با کیفیت ترین تجهیزات را شناسایی و خریداری کنید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

خط تهیه و پخت کباب اگر به صورت اتوماتیک باشد, تاثیر زیادی بر کارایی رستوران دارد.
 
 

14 دیدگاه برای “خط تهیه و پخت کباب اگر به صورت اتوماتیک باشد, تاثیر زیادی بر کارایی رستوران دارد.”

 1. پیام زمانی گفت:

  سلام
  ممنون بابت مقاله خوبتون در مورد تجهیزات تهیه و پخت کباب

 2. سروش عدالت نیا گفت:

  سلام
  من ترجیح میدم هنوز هم کباب به روش سنتی درست کنم. به خصوص اینکه کباب رو روی منقل ذغالی بپزم.اصلا این کباب به مزه دیگه ای داره.

 3. mohhamad گفت:

  salam
  shoma hameye en tajhizat ro darin? baray rahandazi yek resturan be in vasayel niyaz daram?

 4. سعید عطارپور گفت:

  سلام
  تمام تجهیزات خط تهیه کباب را شما دارین؟

 5. نصرت داوری گفت:

  سلام
  آیا واقعا اگه این وسایل رو خریداری کنیم صرفه جویی در هزینه ها به وجود میاره

 6. محمد گفت:

  سلام
  درسته دستگاه های اتوماتیک سرعت تهیه کباب بالا بردن اما هیچی مزه کباب سنتی و بار وش پخت سنتی رو نمیده

 7. محمد مهدی گفت:

  سلام
  همه این وسایل تهیه کباب دارید؟

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد