نکات طلایی خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تاریخ انتشار : 2019/05/06

راه اندازی آشپزخانه صنعتی و یک آشپزخانه مدرن کاری است که باید با دقت و برنامه انجام شود. خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی, خرید تجهیزات رستوران و تجهیزات فست فود یکی از اولویت های است که حتما باید در لیست برنامه ریزی قرار گیرند. اما چگونه تجهیزات مناسب را انتخاب کنیم؟ چگونه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی را برنامه و برحسب بودجه انجام دهیم؟ چگونه تجهیزات استاندارد خریداری کنیم؟ تجهیز آشپزخانه صنعتی به شیوه صحیح چگونه است؟ دقت در انتخاب و خرید تجهیزات مناسب و خوب, امری است, که باید همیشه مد نظر قرار داد. زیرا اگر در انتخاب تجهیزات استاندارد به درستی عمل نکنید,  کسب و کار شما با مشکل مواجه خواهد شد. استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی در یک رستوران بسیار با اهمیت است.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

برای شروع هر کاری باید طرح و برنامه‌ای داشت تا در آن موفق بود. کسانی که تصمیم به راه اندازی مراکز طبخ غذا به ویژه راه اندازی آشپزخانه های صنعتی و راه اندازی آشپزخانه مدرن می‌گیرند، باید بدانند, برای این که آشپزخانه صنعتی ‌شان تبدیل به انباری‌ نشود، قبل از پایان یافتن بودجه مالی برای خرید لوازم ضروری، حتما یک فهرست از لوازم مورد نیازشان را تهیه کنند.

خرده‌ریزهای آشپزخانه به قدری زیاد هستند, که اگر بدون برنامه‌ریزی خرید کنید، ممکن است همه‌ی بودجه شما تمام شود, در حالی‌ که ممکن است برخی از وسایل مهم آشپزخانه صنعتی را خرید نکرده باشید، پیشنهاد می‌کنیم, خیلی از خرده‌ریزها را موردی و بر حسب نیازتان بخرید. تجهیز آشپزخانه صنعتی باید با برنامه انجام شود.  این صفحه نکات ضروری برای خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را بیان می‌کند.

برای راه اندای آشپزخانه صنعتی رعایت نکات طلایی هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات فست فود لازم است
تجهیزات آشپزخانه صنعتی

آیتم‌های لازم جهت راه‌اندازی آشپزخانه صنعتی رستوران‌ها و هتل ها

 جهت راه‌ اندازی آشپزخانه صنعتی, رستوران یا هتل چندین مسئله وجود دارد, که به عنوان آیتم‌های اصلی می‌توان به آنها اشاره کرد :

 • ظرفیت پخت غذا: تعداد اتاق‌های هتل و ظرفیت پذیرش مشتری در تعداد غذای طبخ شده تاثیر خواهد گذاشت. و متقابلاً در انتخاب تعداد و ظرفیت و همچنین مدل دستگاه‌ها، تجهیزات و ماشین‌آلات مورد مصرف در آشپزخانه تاثیر خواهد گذاشت.
 • نوع غذایی که می‌بایست در رستوران یا هتل سرو شود: البته این آیتم را می‌توان از تعداد ستاره هتل یا چشم انداز توسعه رستوران پاسخ داد, اما منظور از این آیتم, این است که, منطقه و همچنین نوع مشتریان محلی یا غیر محلی هتل یا رستوران, در نوع غذا اثر خواهند داشت،
 • طراحی سیستم تهویه در آشپزخانه هتل یا رستوران ( تزریق هوای پاک به داخل آشپزخانه و استخراج بو و دود و هوای آلوده به خارج از آن )
 • طراحی سیستم تاسیسات مکانیکی و برقی ( آب سرد و گرم، محل استقرار کلیدها و پریزهای تک فاز و سه فاز و . . .)
 • طراحی چیدمان تجهیزات به صورت پیوسته ( برای افزایش بازده بهتر است, مسیرهای بین آشپزخانه، تحویل غذا و رستوران تا حد امکان کوتاه در نظر گرفته شود.)

حال می بایست بر اساس آیتم های بالا اقدامات مناسبی صورت پذیرد:

در اولین اقدام در راه اندازی آشپزخانه صنعتی شما می بایست، فهرست یا منویی دقیق با جزئیات کامل از روش نگهداری و آماده سازی از تمام غذاهایی که قصد دارید, در آشپزخانه صنعتی خود طبخ کنید, تهیه نمایید. این یکی از مهم ترین مراحل طراحی آشپرخانه صنعتی بوده است. و می‌بایست حتما پیش از انتخاب فضا و تجهیزات تهیه شود. پیش از آنکه بدانید چه غذایی می‌خواهید آماده کنید, هرگز نمی‌توانید بدانید به چه تجهیزاتی نیاز خواهید داشت. مواردی که قصد دارید در آینده به منوی خود اضافه نمایید, را نیز در نظر بگیرید.

 برای را هاندازی آشپزخانه صنعتی رعایت این آیتم ها ضروری است
آیتم های لازم جهت راه اندازی

فهرست تجهیزات مورد نیاز

فهرست دقیقی از تجهیزات استاندارد مورد نیاز ( به همراه اندازه های دقیق هر دستگاه ) را در دسته بندی های زیر تهیه نمایید:

 •  تجهیزات آماده سازی آشپزخانه های صنعتی
 •   تجهیزات پخت  آشپزخانه های صنعتی
 •   تجهیزات نگه داری  آشپزخانه های صنعتی
 •   تجهیزات شست و شو  آشپزخانه های صنعتی
 •   تجهیزات فست فود
 •   تجهیزات کافی شاپ
 •  تجهیزات بسته بندی

 

 

برنامه ریزی کنید که چگونه می‌خواهید از فضای آشپزخانه صنعتی خود استفاده نمایید. ارگونومی اولین گزینه ایست که در ارتباط با فضای کار آشپزخانه باید در نظر گرفته شود.

فهرست تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات فست فود مورد نیاز برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی
فهرست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

برآورد تجهیزات و اقدام به خرید وسایل آشپزخانه صنعتی

در تجهیز آشپزخانه صنعتی و برآورد هزینه‌های آن می‌توان نظرات مختلفی داد، مثلاً در خرید تجهیزات آشپزخانه می‌توان با صرف هزینه متناسب و مشاوره گرفتن از شرکت‌های با سابقه و فعال در زمینه تجهیـز آشپزخانـه صنعتی, از تجهیـزات درجـه یـک و مرغـوب استفـاده کرد. و یـا برای کم کردن هزینه‌هـای اولیـه از تجهیـزاتی بـا قیمـت و کیفیـت پائیـن بهره برد، اما بایـد توجـه کرد که با خرید تجهیزات مرغوب با وجود هزینه اولیه بالاتر با جلوگیری از هزینه‌های تعمیر، سرویس و نگهداری در دراز مدت مقرون به صرفه است. این انتخاب شماست که تجهیزات نو را انتخاب کنید یا تجهیزات دست دوم؟

 این سیاست شما است که مشخص می سازد آشپزخانه صنعتی شما به چه سمتی حرکت خواهد کرد و آینده کاری شما چگونه رقم خواهد خورد.

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت با بهره گیری از کارشناسان فروش متخصص, مشاوره و راه اندازی آشپزخانه صنعتی و رستوران شما را بر عهده خواهد داشت. این گروه همیشه سعی در انتخاب بهترین برندها را دارد تا همیشه رضایت مشتری خود را جلب کند.

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت اولین تولید کننده تجهیزات تهیه و پخت کباب , دستگاه همبرگر زن و دستگاه جوجه زن اتوماتیک است که به مدت ۱۵ سال در زمینه  تجهیزات رستوران, تجهیزات فست فود, تجهیزات کافی شاپ و تجهیزات هتل فعالیت دارد. 

این گروه در طول مدت فعالیت خود موفق به همکاری با ارگان ها و سازمان های دولتی, هتل ها و رستوران هایی فراوانی شده است. همچنین به علت کیفیت بالای محصولات, این گروه موفق به صادرات دستگاه ها و تجهیزات آشپزخانه صنعتی به سراسر دنیا شده است.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق توییتر و اینستاگرام دنبال نمایید.

ابتدا تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی را برآورد کنید و سپس اقدام به خرید کنید.
براورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی
نکات طلایی خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 

4 دیدگاه برای “نکات طلایی خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی”

 1. محمد امین گفت:

  در زمینه راه اندازی رستوران می‌تونم با شما تماس بگیریم؟

 2. بهار قاسمی گفت:

  سلام من تصمیم دارم یک رستوران در آبادان راه اندازی کنم؟ شرکت شما از صفر تا صد راه اندازی رستوران به من کمک میکنه؟

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد