در دوره کوتاه مدت به راحتی هزینه خرید دستگاه کباب زن بر‌می‌گردد

تاریخ انتشار : 2019/07/10

شاید از دیدگاه خیلی از افراد خرید دستگاه کباب زن برای آشپزخانه صنعتی نیاز نباشد. و دستگاه کباب زن صنعتی را جزء نیاز های اولیه و ضروری برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی ندانند. حتی عده ای هنوز هم ترجیح می‌دهند سیخ گیری کباب با دست انجام شود. ما در این مقاله سعی داریم با یک حساب سرانگشتی این دیدگاه اشتباه در مورد خرید و هزینه دستگاه کباب زن تغییر دهیم.

فواید خرید دستگاه کباب زن صنعتی

سیخ گیری کباب با دست به غیر از اینکه از نظر بهداشتی درست نیست,  از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیست. 

 عدم هم وزن بودن سیخ کباب, یکی از مشکلات سیخ گیری کباب با دست است.

به سختی می‌توان کباب هایی با وزن یکسان سیخ گرفت. وزن کباب به طور استاندارد ۸۰ تا ۱۰۰ گرم است. هنگام سیخ گیری امکان دارد که  ۳ تا ۵ گرم بین وزن کباب ها اختلاف وجود داشته باشد.( یعنی اینکه  وزن کباب ها ۳ تا ۵ گرم از وزن استاندارد بیشتر با کمتر باشد). هر چقدر نیروی شما ماهر و زبر دست باشد, امکان وجود خطا وجود دارد. که در هر دو صورت به  دو دلیل به ضرر رستوران دار است. دلیل اول این است, اگر وزن کباب ها کم باشد, اغلب مشتری ها هرگز متوجه این موضوع نمی‌شوند. و شما از نظر اقتصادی ضرر نخواهید کرد. اما نباید این نکته را فراموش کرد که این موضوع از لحاظ اصول حرفه ای و اخلاقی درست نیست. و اما دلیل دوم این است که,  اگر وزن کباب ها بیشتر از حد معمول باشد, از نظر اقتصادی برای رستوران دار  صرفه نیست.

این اختلاف در ظاهر زیاد مهم نیست اما با یک جمع و تفریق ساده می‌توان به هزینه هنگفت این خطای انسانی پی برد.

برای رستوران هایی که تعداد کمی سیخ کباب در طول روز تهیه می‌کنند, این ضرر زیاد مشهود نیست. اما برای رستوران هایی که تعداد زیادی سیخ کباب در روز تهیه می‌کنند, سیخ گیری کباب با دست روش مناسبی نیست.

 

برای روشن شدن بیشتر این موضوع و فواید خرید دستگاه کباب زن صنعتی بهتر است از محاسبات ساده ریاضی استفاده کرد.

فرض کنید وزن کباب باید ۱۰۰ گرم باشد,  اگر قیمت هر کیلو گوشت ۱۲۰ هزار تومان باشد, برای هر سیخ کباب باید ۱۲۰۰۰ تومان گوشت مصرف کرد. اگر نیروی شما ۵ گرم اضافه تر گوشت برای سیخ گیری استفاده کند, یعنی اینکه شما ۶۰۰ تومان گوشت مازاد مصرف کرده اید. در واقع هزینه گوشت مصرفی شما ۱۲۶۰۰ تومان می‌شود. و وزن کباب شما ۱۰۵ گرم خواهد بود. اما شما هزینه کباب ۱۰۰ گرمی را از مشتری دریافت می‌کنید. حال اگر رستوران یا آشپزخانه صنعتی شما روزانه ۱۰۰۰ سیخ کباب را آماده کند, مجموع این هزینه مازاد در روز ۶۰۰۰۰۰ تومان خواهد شد. و در ماه این هزینه  ۱۸۰۰۰۰۰۰ می رسد. شاید این هزینه برای خیلی از افراد تعجب آور باشد. اما حقیقتی است که اکثر رستوران داران به آن توجه نمی‌کنند. از طرفی دستمزد و حقوق کارگر ساده به طور میانگین و طبق قانون اداره کار ۱۵۱۲۰۰۰ تومان است. 

مجموع این دو هزینه در ماه  ۱۹۵۰۰۰۰۰ می‌ ‌شود. 

زمانی که شما دستگاه کباب زن را خریداری می‌کنید, شاید در ابتدای امر مجبور باشید هزینه بالایی خرج کنید, اما با توجه محاسبات بالا در طی یک دوره یک ماهه هزینه خود را دوباره به دست می‌آورید. 

دستگاه کباب زن قابلیت سیخ گیری کباب با وزن های یکسان را دارد. 

 

زمان سیخ گیری کباب با دست طولانی است

علاوه بر این زمان آماده سازی کباب را کوتاهتر می‌کند. زمان سیخ گیری کباب با دست (با یک نیروی خیلی ماهر ) بین ۳۰ تا ۴۵ ثانیه است.  یعنی به طور متوسط و میانگین هر یک ساعت شما می‌توانید حدکثر دو سیخ کباب را آماده کنید. در نتیجه زمان آماده شدن کباب طولانی می‌شود. اما با داشتن دستگاه کباب زن و استفاده کردن از آن شما می‌توانید, زمان را برای خود ذخیره کنید. و از زمان ذخیره شده در جای دیگر یا برای کار دیگری استفاده کنید. دستگاه کباب زن بین ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ سیخ کباب را در ساعت تهیه و آماده می‌کند.

با توجه به مطالب بالا و محاسبات منطقی و ریاضی انجام شده,  آیا باز هم خرید دستگاه کباب زن مقرون به صرفه نیست؟ هنوز هم آشپزخانه صنعتی شما به دستگاه کباب زن نیازی ندارد؟

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت را از طریق توییتر و اینستاگرامدنبال نمایید.

در ادامه شما را به دیدین این فیلم دعوت می کنیم. در این فیلم یکی از مشتریان عزیز و قدیمی ما در مورد خرید دستگاه کباب زن صحبت کردند. اگر می خواهید بدانید که دستگاه کباب زن چه تاثیر بر روی این کسب و کار این مشتری داشته است حتما این فیلم را تماشا کنید.

در دوره کوتاه مدت به راحتی هزینه خرید دستگاه کباب زن بر‌می‌گردد
 

26 دیدگاه برای “در دوره کوتاه مدت به راحتی هزینه خرید دستگاه کباب زن بر‌می‌گردد”

 1. طاها مهدوی گفت:

  سلام
  من فکر میکردم خرید کباب زن اصلا مقرون به صرفه نیست. اما حالا با این مقاله متوجه شدم اشتباه میکردم.خیلی ممنون

 2. کمال افخمی گفت:

  سلام
  من تا حالا از روش سنتی برای سیخ گیری کباب استفاده می‌کردم. اما الان متوجه اشتباه در این روش شدم. حتما برای خرید دستگاه کباب اقدام میکنم.

 3. پیمان طالقانی گفت:

  سلام
  به نظرم دستگاه کباب زن میتونه به یک رستوران خیلی کمک کنه چون باعث صرفه جویی خیلی زیادی در هزینه رستوران میشه

 4. محمد صالح عزیزی گفت:

  سلام
  تا حالا این مدلی برای خرید دستگاه کباب زن قانع نشده بودم

 5. رسول زمانی گفت:

  سلام
  عالی بود

 6. سروش حمیدی گفت:

  سلام
  انقدر خرید کباب زن فایده داشته و من نمیدونستم!!!!!

 7. مهرداد رستمی گفت:

  سلام
  شرایط خرید دستگاه کباب زن چیه؟ میشه کاتالوگ محصولات را برام بفرستین؟

 8. آرمان حدادی گفت:

  سلام
  این مشتری دستگاه کباب زن برای کدوم شهره؟

 9. عارف سلطانی گفت:

  سلام اگه وزن کباب ها کمتر از مقدار استاندارد باشه مشتری متوحه میشه؟

 10. امیر رضا گفت:

  سلام
  من دنبال یه کباب زن خوب هستم. خدمات پس از فروش دستگاه کباب زن خیلی برام مهمه. خدمات پس از فروش کباب زن تولیدی شما چه جوریه؟

 11. علی دهقان گفت:

  سلام
  به نظر میرسه خرید دستگاه کباب زن به صرفه باشه

 12. سالاری گفت:

  سلام
  اگه واقعا دستگاه کباب زن انقدر مفید باشه خردیش مقرون به صرفه است

 13. پور شفیع گفت:

  سلام
  این دستگاه کباب زن از نظر ایمنی چه جوریه؟

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد